Aga Pou. Hrubieszowskie stroje ludowe w wersji modern


Fot. www.agapou.com

AGA POU to marka stworzona przez Agnieszkę Wyrwał, jedną z najbardziej utalentowanych polskich projektantek, która ma już na swoim koncie wiele sukcesów. Jej projekty są twórcze i wizjonerskie i z niespotykaną łatwością nawiązują do motywów folkowych oraz orientalnych i arabskich.

Jej zimowa kolekcja „Zaplątani” z 2011 roku (na zdjęciu powyżej) inspirowana była mało znanym strojem hrubieszowskim. Zafascynowana jego prostotą, projektantka stworzyła kolekcję monochromatyczną, lecz efektowną w detalach. Odnajdziemy w niej kilka powtarzających się motywów – przede wszystkim wiązań i wycinanek. Zaplątani to dość udana fuzja tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony na pierwszy rzut oka widoczna jest inspiracja strojem ludowym, a z drugiej jego modyfikacja w fasonie i dopasowanie do klimatu mody ulicznej.

Inspiracją do stworzenia kolekcji „Secret of the Orient” była sztuka i kultura arabska, która w nowoczesnej i eleganckiej formie podkreśla kobiecość podążając wprost za aktualnymi trendami. Projektantka wykorzystała wyjątkowe tkaniny wyprodukowane i sprowadzone z Francji.

Kreacje projektantki niestety do najtańszych nie należą, ale mimo wszystko warto mieć coś w szafie jej autorstwa. Asymetrycznie nowoczesne i tradycyjnie folkowe wzory nie pozwolą Ci pozostać niezauważoną. W tych kreacjach po prostu wyróżniasz się w tłumie. Zapraszamy na zakupy na stronę artystki – www.agapou.com

Kolekcja Aga Pou - Secret of the Orient (Fot. www.agapou.com)
Kolekcja Aga Pou – Secret of the Orient (Fot. www.agapou.com)
Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *