Ajurwedyjski masaż olejem sezamowym. Domowe spa


Ajurwedyjski masaż olejem sezamowym. Domowe spa, Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata

Masaż ciepłym olejem sezamowym odstresowuje, korzystnie wpływa na zdrowie (zwiększa odporność, usuwa toksyny z organizmu i obniża poziom cholesterolu we krwi), a także wygładza i nawilża skórę.

Aby podgrzać olej do masażu należy najpierw do oleju sezamowego (50-100 ml najlepiej nierafinowanego i ze świeżych ziaren a nie prażonych) dodać 1-2 krople wody, a następnie podgrzewać do wyparowania wody. To podobno zwiększa jego efekt antyoksydacyjny i wchłanianie.

Zabieg najlepiej wykonywać rano, przynajmniej raz w tygodniu (pod warunkiem że nie jesteśmy w ciąży albo przeziębione). Ciepłym olejkiem (ale nie za gorącym!) smaruj całe ciało, a w szczególności stopy. Delikatnie masuj skórę, zwłaszcza w miejscach gdzie znajdują się węzły chłonne – szyję, pachy i pachwiny). Kiedy już cała będziesz błyszczeć, owiń się ręcznikiem i zrelaksuj się przez 20 minut, aż część oleju się wchłonie. Na koniec weź ciepły prysznic. Twoja skóra będzie nawilżona, gładka i pachnąca.

Od czasu do czasu możesz wzbogacić recepturę cukrem i mieloną kawą (łyżka cukru i łyżeczka mielonej kawy na 3 łyżki oleju sezamowego). W ten sposób uzyskasz aromatyczny kawowo-sezamowy peeling do ciała.

Zobacz także: Ajurwedyjski szampon do włosów ciemnych. DIY

Ajurwedyjski masaż olejem sezamowym. Domowe spa (Fot. Marta El Marakchi © All rights reserved)
Ajurwedyjski masaż olejem sezamowym. Domowe spa (Fot. Marta El Marakchi © All rights reserved)
Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *