Twarożek Białej Damy i inne dania prosto z bajki

Twarożek Białej Damy i inne dania prosto z bajki

Bajkowa książka kucharska. Dla łakomczuchów i niejadków od lat 5!

Dzieci, od pomagania w kuchni, bardziej uwielbiają tylko… przeszkadzanie w kuchni. Teraz, moje drogie Mamy, możecie się pobawić w gotowanie razem ze swoimi pociechami. Może to zachęci Was do własnych kuchennych eksperymentów, które zaowocują odkryciem receptury na przykład na sok z gumijagód…

Twarożek Białej Damy i inne dania prosto z bajki (Biały Beata, Olejnik Ewa) to niezwykła książka kucharska, zawierająca 18 przepisów na potrawy z bajek. Dowiecie się z niej, że placki ziemniaczane wymyślił Szewczyk Dratewka, a grzanki wynalazł Kopciuszek. Poznacie sposób przyrządzenia Kopytek Konika Garbuska, Pierniczków Baby Jagi, Pieczonego Jabłka Królewny Śnieżki, Racuchów Siedmiu Krasnoludków, Kanapek Jasia i Małgosi, Jajecznicy Kaczki Dziwaczki, Lustra Truskawkowego Bazyliszka, Makaronu z Sosem Romea i Julii, Pieczonych Bananów Szecherezady czy Pieczonych Ziemniaków Wawelskiego Smoka. Prawdopodobnie nie słyszeliście też o tym, że sroczka, która miała dość warzenia kaszki dla swoich piskląt, kradła z domów… no właśnie, co?

Książka podzielona została tematycznie na trzy rozdziały: coś na ząb, na ciepło, na słodko. Przepisy są naprawdę dziecinnie łatwe. Każdy maluch poradzi sobie z ich przygotowaniem, z małą pomocą dorosłych (czasem trzeba użyć ostrego noża lub rozgrzanej patelni). Przez książkę przewija się korowód barwnych bajkowych postaci, które tym razem poznajemy… od kuchni.

Ja i mój mały Wrzaskun już nie możemy się doczekać 🙂 Będziemy pompować kaczki z Panem Kleksem, będziemy urządzać obłąkane herbatki z Kapelusznikiem i Marcowym Zającem, będziemy przyrządzać “małe co nieco” z Kubusiem Puchatkiem! Będziemy czarować w kuchni!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *