Czas muzułmańskich szafiarek


Yasmine Kanar

Dziś prezentujemy Wam przegląd muzułmańskich blogów modowych, prowadzonych przez kobiety nowoczesne i wyzwolone, ale wierne tradycji islamskiej…

Amerykański portal thedailybeast.com opisuje nowe zjawisko, które narodziło się na styku tradycji Zachodu i Orientu – to muzułmański blogging modowy. My już na ten temat pisaliśmy jakiś czas temu (Hijabistas uczą, jak łączyć hidżab z najnowszymi trendami mody), jednak ciągle pojawiają się nowe blogerki, które eksperymentują z tradycyjnymi islamskimi strojami. Toteż stwierdziliśmy, że mały upgrade się przyda.

Yasmine Kanar – Yaz the Spaz

Blisko 50 tys. fanów na Facebooku i  25 tys. obserwatorów na Instagramie. Zaczynała w 2010 roku od filmików na YouTube, w których uczyła, jak stylizować hidżab.

Kiedy zaczynałam nosić hidżab w wieku 13 lat, nie było żadnych samouczków czy wytycznych. Dziś dziewczyny mają łatwiej, ponieważ mają dostęp do wielu inspirujących źródeł, dzięki którym mogą być piękne tak wewnątrz, jak i na zewnątrz – powiedziała Yasmine Kanar w rozmowie z „The Daily Beast”.

Yasmine Kanar
Yasmine Kanar
Mariam Sobh – Hijab Trends

Mariam mieszka w Chicago. W 2007 roku założyła stronę, której celem było połączenie tradycji z trendami pochodzącymi wprost z pokazów mody. Dziś strona pełni rolę portalu, na którym dyskutuje się o wszelkich aspektach życia muzułmańskich kobiet.

Mariam Sobh
Mariam Sobh
Dina Tokio – tutoriale na YouTube

Dina jest w połowie Brytyjką, a  w połowie Egipcjanką. Ma swój własny kanał na YouTube. Prezentuje tam nie tylko stroje kąpielowe zgodne z tradycją (Burkini i veilkini – stroje kąpielowe dla muzułmanek), ale również sposoby malowania się, czy upinania hidżabów w formie turbanu. Jej kreacje są inspirowane zawartością szaf takich celebrytek jak np. Victoria Beckham, Kim Kardashian, Blake Lively i bliźniaczki Olsen. Dina założyła własną linię chust i odzieży o nazwie Lazy Doll. Jej felietony o najnowszych trendach mody możecie czytać w internetowym magazynie Aquila.

Dina Tokio
Dina Tokio

Warto wymienić jeszcze pannę Sabrinę Enayatulla i jej blog Slice of Lemon, Dian Pelangi i Dianrainbow oraz Hanę Tajima i Stylecovered. Wiele z nich projektuje dla znanych firm odzieżowych. Występują też w roli przedstawicielek, ambasadorek i promotorek różnych marek. Teraz to one dyktują trendy mody…

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *