Farbotka. Filcowo na ludowo


Motywy etniczne w modzie (Fot. Farbotka)

Firma Farbotka nawiązuje w swych projektach do sztuki ludowej. W ofercie ma filcowe torebki z ludowymi haftami – łowickimi, kaszubskimi oraz białoruskimi. Wszystko ręcznie wyszywane!

Juliana Farbotka – właścicielka marki jest Białorusinką. Do Polski przyjechała z Mińska 10 lat temu na studia pedagogiczne, później na kierunku stosunki międzynarodowe. Studiów ani pierwszych, ani drugich nie udało jej się ukończyć. Miała swoją pasję, którą było szycie i to jemu postanowiła oddać się bez reszty. Początki nie były łatwe. Zamieszkała w Świdniku i szyła głównie dla znajomych. Ale fama miejska szybko się niosła i w końcu wszyscy chcieli mieć w szafie coś od Farbotki. W 2011 powstała więc już firma, a z czasem konieczne stało się zatrudnienie do pomocy dwóch osób. Zamówień przybywało… Internet pozwolił jej przekroczyć kolejną granicę – granicę rynku lokalnego. Dzięki sprzedaży w sieci, o projektantce stało się głośno w całym kraju. A nawet na rynku białoruskim i rosyjskim! Czekamy na butik!

Dziś Farbotka szyje głównie torebki, ale nie tylko. Również sukienki, buty i różne gadżety… przede wszystkim dla kobiet, ale projektantka powoli wprowadza również gadżety męskie. Wszystko jest szyte ręcznie, głównie z filcu, lnu i dżinsu. Produkty są bardzo wysokiej jakości. Polecamy!

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *