rytuały piękna, Azjatycki DIY, domowe kosmetyki naturalne, przepisy na kosmetyki

rytuały piękna, Azjatycki DIY, domowe kosmetyki naturalne, przepisy na kosmetyki

Farbowanie siwej brody po azjatycku liśćmi gujawy

Osobiście nie widzę najmniejszego powodu aby farbować sobie brodę 🧔. Siwe włosy dodają mężczyźnie nie tylko powagi, ale są też bardzo sexy. Jeśli jednak ktoś mimo to czuje się źle z ich powodu, to polecam koloryzację gujawą🌱. Gujawa jest popularna w krajach azjatyckich, ale można ją łatwo zdobyć również w Europie.

Potrzebujesz:

  • około 12 świeżych listków gujawy (jedną gałązkę),
  • kubek wody,
  • łyżeczkę oleju rycynowego,
  • łyżeczkę olejku z czarnego sezamu,
  • łyżeczkę olejku agrestowego

Liście zalej wodą i zagotuj. Odcedź wywar i ostudź. Na koniec połącz z olejkami. Zaaplikuj na brodę i pozostaw na godzinę. Po tym czasie umyj brodę szamponem. Aby cieszyć się efektem pięknej, kruczo-czarnej brody, powtarzaj zabieg 3 razy w tygodniu przez około 3-4 tygodnie.

🌿 Liści gujawy (zwykle w postaci pasty) używa się także do higieny jamy ustnej. Mają one silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, które odświeżają oddech i niwelują infekcje dziąseł. Można wykorzystać gałązkę z drzewa gujawy jako szczoteczkę do zębów lub do żucia.

🌿 Niektóre odmiany gujawy (zwłaszcza czerwona) mają silne właściwości przeciwutleniające. Antyoksydanty pomagają zneutralizować wolne rodniki, a witamina C stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Ponadto właściwości ściągające niedojrzałych owoców i liści gujawy poprawiają strukturę skóry oraz chronią przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Pomocne w walce z trądzikiem. Jeśli chcesz cieszyć się zdrową skórą, jedz przynajmniej jeden owoc gujawy dziennie.

Bye wizards & witches

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Obserwuj nasz kanał na YouTube lub sięgnij po naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„. Zapraszamy również na babskie plotki o urodzie w grupie Rytuały Piękna na Facebooku.

Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata, Marta Marakchi, książka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *