Francuskie dzieci nie grymaszą?


Francuskie dzieci nie grymaszą?

Po sukcesie książki „Japońskie dzieci nie chorują” nastąpił na naszym rynku wydawniczym wysyp poradników na temat wychowania… tym razem na styl francuski. Specjalnie dla was zrobiliśmy szybki przegląd tych pozycji…

„W Paryżu dzieci nie grymaszą”

„W Paryżu dzieci nie grymaszą”

„W Paryżu dzieci nie grymaszą” to reporterski poradnik amerykańskiej dziennikarki Pameli Druckerman, która na kilka lat trafiła do Paryża i tam urodziła trójkę dzieci. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że francuscy rodzice są stosunkowo zrelaksowani. Ich dzieci bowiem smacznie śpią, nie grymaszą przy jedzeniu, potrafią być cierpliwe i spokojne. Autorka postanawia opisać ten fenomen i przekazać innym rodzicom nie-Francuzom tamtejsze metody i porady wychowawcze.

Książka „W Paryżu dzieci nie grymaszą” to świadectwo zmagania się z trudnościami macierzyństwa, oczekiwaniami otaczającego społeczeństwa oraz wpajanymi przez lata stereotypami. Świetna pozycja dla osób, które poszukują praktycznej wiedzy na temat wychowania i próbują odnaleźć własną, rodzicielską drogę.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788308050279″]

„Dziecko dzień po dniu. 100 złotych zasad francuskiego wychowania”

Dziecko dzień po dniu. 100 złotych zasad francuskiego wychowania

Świetnie bawiłaś się przy lekturze „W Paryżu dzieci nie grymaszą”? Podsumuj wraz z autorką jej doświadczenia i wprowadź w życie „Dziecko dzień po dniu. 100 złotych zasad francuskiego wychowania”. „Dziecko dzień po dniu” to wiedza, którą zdobyła Pamela Drukerman zebrana w pigułce. I tutaj nie brakuje kąśliwych uwag autorki, a na deser dostaniesz kilka przepisów na francuskie smakołyki i przykładowe menu z paryskiego żłobka.

W pewnym momencie przez prasę przetoczyła się fala gniewnych artykułów na temat „W Paryżu dzieci nie grymaszą” — pisze we wstępie do „Dziecka dzień po dniu” Pamela Druckerman — Jakim prawem obrażam „amerykański” styl wychowania dzieci — jeśli coś takiego w ogóle istnieje? We Francji też chyba jest masa nieznośnych bachorów? Czy przypadkiem nie wzięłam pod lupę tylko bogatych paryżan? Czy wygłaszam peany na cześć socjalizmu albo — o zgrozo — karmienia butelką? Nic z tych rzeczy! Zresztą przekonaj się sama i zacznij przesypiać całe noce, a od razu poczujesz się jak Madame.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788308053485″]

„Francuskie dzieci jedzą wszystko. Jak wyrobić dobre nawyki żywieniowe u dzieci”

Francuskie dzieci jedzą wszystko. Jak wyrobić dobre nawyki żywieniowe u dzieci

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście przemycić zdrową żywność w obiedzie waszych dzieci, uciekaliście się do przekupstwa, by skończyły posiłek, albo zniechęceni odpuszczaliście sobie przestrzeganie długiej listy zakazów, ta książka jest dla was.

Gdy Karen Le Billon wraz z dziećmi przeniosła się z Kanady do rodzinnego miasta swego męża w północnej Francji. Nie spodziewała się edukacji żywieniowej, jaką przyszło im tam (z początku nie bez oporu) odebrać. W przeciwieństwie do córek autorki francuskie dzieci jadły porządnie i z radością – w dodatku wszystko, od buraków po brokuły, od sałaty po szpinak, od małży po muesli. Nie musisz tego polubić ale musisz spróbować. Przekonaj się, jak Karen odkrywała dziesięć francuskich zasad jedzenia rozwijających zdrowe nawyki, i wypróbuj wskazówki, sztuczki, metody i przepisy, dzięki którym także twoje dzieci wyrosną na zdrowych i szczęśliwych smakoszy.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788379432707″]

„Dlaczego francuskie dzieci nie pyskują”

Dlaczego francuskie dzieci nie pyskują

„Dlaczego francuskie dzieci nie pyskują” to książka o przeprowadzonym z otwartością i fantazją eksperymencie z zakresu wychowania dzieci we francuskim stylu, choć, według autorki, w języku francuskim nie istnieje słowo, które oddaje znaczenie angielskiego parenting, czyli polskiego wychowania dzieci. Autorka szczerze dzieli się przemyśleniami oraz ujawnia własne błędy i uprzedzenia, z którymi wszyscy w mniejszym lub większym stopniu możemy się identyfikować. Zwraca również uwagę na fakt, że w ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych podejście do wychowania dzieci stanęło nieco na głowie.

Czy konkluzje Catherine Crawford są stricte francuskie? Czy to ważne? Ważne, że są niezwykle logiczne i racjonalne, a przede wszystkim wyrosły na podłożu miłości.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375549386″]

Zobacz także: Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci. Rodzicielskie przygody z całego świata

 

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *