III Spotkanie Miłośników Wiatraków i Młynów Wodnych


Wiatraki, polskie wiatraki (Fot. Marta El Marakchi © All rights reserved)

Spotkania Miłośników Wiatraków i Młynów Wodnych odbywają się raz na dwa lata w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Organizowane są one w celu wymiany doświadczeń i integracji środowiska osób zainteresowanych różnymi aspektami dawnego młynarstwa wodnego i wietrznego. W spotkaniach udział biorą pasjonaci dawnego młynarstwa z całego kraju.

W muzeum gromadzą się młynarze, architekci, historycy, etnolodzy, muzealnicy, kolekcjonerzy, modelarze, właściciele młynów i wszyscy ci, którym bliskie jest dawne młynarstwo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków dawnego młynarstwa na III Spotkanie Miłośników Wiatraków i Młynów Wodnych. Spotkanie odbędzie się 20 września 2015 r. podczas Festynu Młynarskiego w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Chcielibyśmy, aby to spotkanie, podobnie jak wcześniejsze, przyczyniło się do: poznania i integracji środowiska pasjonatów wiatraków i młynów wodnych, wymiany doświadczeń, podzielenia się swoją pasją z innymi. Zachęcamy wszystkich pasjonatów dawnych młynów, aby w miłej atmosferze porozmawiali o swoich zainteresowaniach i wymienili się doświadczeniami.

Osoby i organizacje chcące przedstawić swoje zbiory, prezentacje multimedialne, referaty itp. prosimy o kontakt z Muzeum Młynarstwa w Jaraczu.

Kontakt: jaracz@muzeum-szreniawa.pl, tel. 67 261 05 15.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *