Księżyc antylopy, kwiat mango czy szczur z Kongo? Afrykańskie fryzury


Afrykańskie piękności. Niezwykłe fryzury Malijek

Afrykańskie piękności. Niezwykłe fryzury Malijek” to film dokumentalny o opartej na starodawnej tradycji sztuce układania włosów.

Księżyc antylopy, złote daktyle, kwiat pustyni – są setki wyrażeń, którymi można skomplementować afrykańskie kobiety, w szczególności ich fryzury. Sztuka układania włosów, oparta na starodawnej, ręcznej tradycji służy upiększaniu głów i w metropolii Bamako i na Saharze, gdzie koczują Tuaregowie. Kobiety robią sobie także fryzury na „Shakirę”, „Mandelę”, „kwiat mango”, „po drodze” lub „szczura z Kongo”. Dodają one im gracji i elegancji. Układają je zarówno uliczni fryzjerzy, jak i profesjonaliści i zwycięzcy prestiżowych konkursów, u których cena za usługę dochodzi do 150 Euro.

Reżyserzy Désirée von Trotha i Michael Wolff przenoszą widza do Bamako na jeden z turniejów układania włosów oraz na Saharę, gdzie panna młoda z plemienia Tuaregów wychodzi za mąż. Aby małżeństwo było pomyślne, kobiety układają jej wspaniałą fryzurę – małe dzieło sztuki. Całość komentuje Malick Sidibé, słynny na całym świecie afrykański guru fotografii.

Zobacz także: Afrykańskie warkoczyki. Jak je zrobić i jak pielęgnować?

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych.

About Post Author

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *