marokańskie kosmetyki naturalne, domowe przepisy diy na kosmetyki, arabskie rytuały piękna, odżywka do rzęs

marokańskie kosmetyki naturalne, domowe przepisy diy na kosmetyki, arabskie rytuały piękna, odżywka do rzęs

Marokańska odżywka do rzęs z pestek. DIY

Palma daktylowa to arabski odpowiednik naszego „drzewa życia”, symbol bogactwa i boży dar dla ludzi. W czasach przedmuzułmańskich palma była uznawana za jedno ze świętych drzew. Podobnym szacunkiem w islamie cieszą się tylko oliwki i figi. Nic więc dziwnego, że Marokanki starają się wykorzystać ich owoce do ostatniej pesteczki…

Do przygotowania marokańskiej odżywki do brwi i rzęs potrzebne nam będą 3 pestki daktyli i 3 pestki oliwek. Aby je zdobyć, najpierw zjadamy kilka świeżych lub suszonych daktyli, które są smaczniejsze i zdrowsze od cukierków. Na koniec zakąszamy oliwkami 🙂 Zdobyte w ten sposób pesteczki opalamy na ogniu, aż całkiem sczernieją i blendujemy na proszek. Możecie najpierw je pokruszyć młotkiem, żeby blender łatwiej sobie z nimi poradził. Powstały proszek łączymy z olejem rycynowym i nakładamy na rzęsy i brwi szczoteczką do zębów codziennie przed pójściem spać.

Co trzy tygodnie wyrzucamy resztę odżywki albo zużywamy na włosy i przygotowujemy nową odżywkę.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *