Neville Goddard i drabina. Dowód, że Prawo Przyciągania działa!


Neville Goddard, prawo przyciągania

Jednym z ulubionych ćwiczeń Neville’a Goddarda była tzw. drabina i miała ona na celu przekonać racjonalny umysł, że prawo przyciągania działa i że sami możemy kreować otaczającą nas fizyczną rzeczywistość. Gorąco cię namawiam, abyś wykonał to ćwiczenie i sam przekonał się, jak ogromną moc masz w sobie. To nie potrwa dłużej niż 5 minut, a może zmienić całe twoje życie!

Neville Goddard był amerykańskim pisarzem i mówcą, który w szczególności zajmował się tematyką Biblii, mistycyzmu i samopomocy. Wygłaszał dość kontrowersyjne tezy, jak przykładowo ta, że wyobraźnia jest Bogiem, a Biblia ma na celu jedynie dzielenie się tą informacją z prostym ludem, opisując owe idee metaforycznie. Oczywiście takie twierdzenia nie przysporzyły mu popularności. Inaczej jest dziś.

Przyciągasz to, w co wierzysz, że jest prawdą. (Neville Goddard)

A teraz czas na obiecany dowód.

Napisz na kilku kartkach proste zdanie Nie będę się wspinać po drabinie i rozwieś je na czas ćwiczenia w różnych miejscach. Może być przy łóżku, na lustrze, na lodówce, przy biurku… tak abyś stale miał je na widoku. Możesz wpisać sobie tę frazę jako wyświetlacz w telefonie czy w komputerze. Za każdym razem, gdy spojrzysz na kartkę, zapewnij sam siebie, że nie będziesz się wspinać po żadnej drabinie!

Kładąc się wieczorem do łóżka wybierz pozycję W JAKIEJ ZAZWYCZAJ NIE ZASYPIASZ. W moim przypadku będzie to pozycja na plecach, gdyż zwykle lubię zasypiać na żabkę. Gdy już się ułożysz, zamknij oczy i wyobraź sobie, że przed tobą stoi drabina. Wyciągnij w wyobraźni lewą rękę i uchwyć nią lewą część drabiny, jakbyś miał się zaraz zacząć po niej wspinać. Wyciągnij w wyobraźni swoją prawą rękę i uchwyć za prawą część drabiny. Staraj sięwizualizować tak intensywnie, jak to tylko możliwe, tak abyś niemalże poczuł jak stawiasz swoją lewą stopę na pierwszym stopniu drabiny. Po chwili dostaw prawą stopę. Wspinaj się dalej, ale bez pośpiechu. Skoncentruj się na odczuciu całej sytuacji wspinania się. Staraj się obudzić wszystkie swoje zmysły. Poczuj chropowate drewno pod palcami, z którego wykonana jest drabina. Albo zimny metal. Poczuj jak napinają się mięśnie twoich łydek. Usłysz dźwięki i poczuj zapachy towarzyszące wspinaczce. Ty sam decydujesz, jak długa jest twoja drabina i dokąd ona prowadzi. Kiedy dotrzesz już na samą górę, zacznij schodzić w dół. Mam nadzieję, że lubisz się wspinać bo trzeba całą wspinaczkę i zejście powtórzyć jeszcze raz. Powtarzaj tę wizualizację przez trzy noce z rzędu.

Po trzech dniach zapomnij po prostu o całej sprawie. W ciągu tygodnia (lub nieznacznie później) w twoim życiu faktycznie pojawi się okazja, żeby wspiąć się po drabinie. Pamiętaj jednak, abyś nie szukał tej okazji na siłę. Po prostu wróć do swojego codziennego życia. Jeśli pożądana sytuacja nie wystąpi w Twoim życiu powtórz ćwiczenie jeszcze raz, a gdy i to także nie przyniesie efektu spróbuj wykonać tę wizualizację przez kilka nocy z rzędu. Drabina musi w końcu się pojawić.

No i co z tego dla nas wynika?

To ćwiczenie udowadnia jak potężnym narzędziem jest ludzka podświadomość oraz jak duży wpływ na naszą rzeczywistość ma to, czemu poświęcamy naszą uwagę tuż przed zaśnięciem. I to nawet w sytuacji, gdy w ciągu dnia całkowicie temu zaprzeczamy. Według nauk Nevilla, czas kiedy zasypiamy jest czasem cudów. Jeśli dobrze wykorzystasz ten okres to będziesz miał to co chcesz. Niezależnie od tego, czy w to wierzysz czy nie. Jeśli dobrze to zrobisz to będzie tak jak chcesz.

W manifestowaniu rzeczywistości ogromny wpływ na efekt końcowy mają nasze podświadome przekonania, które często blokują cały proces. W przypadku drabiny, większość ludzi nie ma związanych z nią żadnych negatywnych przekonań, chyba że komuś przytrafił się jakiś wypadek na drabinie, i dlatego to ćwiczenie przynosi tak namacalne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Przyjemnej wspinaczki kochani!

Na następną lekcję zapraszam wszystkich, którym udało się wejść na drabinę. (Neville Goddard)

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *