Neville Goddard i jego nożyce korekcyjne. Zmieniaj przeszłość, modeluj przyszłość…


nożyce korekcyjne neville'a goddarda

Jeśli udało wam się wspiąć po drabinie Neville’a Goddarda to czas na kolejny krok na ścieżce. Tym razem technika Nożyc Korekcyjnych (tzw. technika rewizji), która transformuje w naszym umyśle wydarzenia niepożądane na te pożądane właśnie, a tym samym zmienia ścieżki neuronalne tych wspomnień oraz emocje z nimi związane.

Bywa, że chcielibyśmy cofnąć czas. Żeby to, co się wydarzyło, nigdy się nie wydarzyło. A skoro już się wydarzyło, to żeby można tak wymazać to z pamięci. Czasami myślimy, że gdybyśmy wtedy nie podjęli takiej decyzji, wszystko inne potoczyłoby się inaczej, że gdyby ta osoba nie stanęła na naszej drodze życia, dziś bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. Cofnąć czas… tego ne potrafi przecież nawet zegarmistrz. A jednak!

Żadna rzecz na świecie nie może być wymazana, bo jest wieczna, ale może być ona przycinana i dopasowywana do idealnego obrazu. Po prostu poświęć trochę czasu i spróbuj najlepiej już dziś „przycinać swój dzień” przez swoje cudowne wyobrażania. Korzystając z Nożyc Korekcyjnych, po prostu nanosisz korekty. W ciągu dwóch tygodni wykwitną w twoim świecie nowe rzeczy, które będą efektem przycinania twojego drzewa. To drzewo to twoje wyobrażania. (Neville Goddard)

Każdą negatywną sytuację z przeszłości, nie ważne czy to wydarzyło się 20, 30 czy 50 lat temu, możemy przemienić w sytuację pozytywną. Co więcej, dokonując tej korekty w naszej przeszłości odczujemy również pozytywne zmiany w teraźniejszości. Ty sam jesteś źródłem tego, co ci się przytrafia. Więc zwróć się do wewnątrz i przycinaj używając Nożyc Korekcyjnych. Dokonywać tego możemy na różne sposoby:

  1. Codziennie na koniec dnia zrób jego przegląd. Nie osądzaj tylko przeglądaj okiem umysłu, scena po scenie. I przepisz to, jednocześnie dopasowując do twojego wyobrażenia idealnego dnia, jakiego chciałbyś doświadczyć. Możesz przepisywać także w sensie dosłownym, gdyż pisanie różnych afirmacji ma swoją dodatkową moc. Scenę po scenie przepisz na nowo, nanoś korekty i w wyobraźni przeżywaj to wszystko. Rób to tak długo, aż twoja wizualizacja stanie się dla ciebie rzeczywista.
  2. W momencie, kiedy ktoś wam mówi coś przykrego, czego wcale nie chcecie słyszeć, wizualizujcie sobie że tak naprawdę mówi on wam coś zupełnie odwrotnego. Ta technika zmienia nie tylko nas, ale ma też pozytywny wpływ na innych. Wszystko jest energią i wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni. Dlatego jeśli dane wydarzenie wiąże się z konkretną osobą, gdy zmienimy energię danego spotkania, wpłyniemy też pozytywnie na energię tej osoby. Jest to tak silne działanie, że często ta osoba następnego dnia nawet nie pamięta o naszej kłótni, czy nieprzyjemnym zajściu. A jeśli pamięta, to nie przywiązuje do niego wagi – wszystkie negatywne emocje z nim związane rozpływają się.
  3. Cofnij się do swojej odległej przeszłości i zmień wspomnienia sprzed 50 lat. W tym celu przypomnij sobie nieprzyjemne dla ciebie wydarzenie i scena po scenie zmień je na takie, jakie chciałbyś, żeby ono było. Przykładowo miałeś kiedyś wypadek samochodowy i od tamtej pory nieustannie boli cię biodro. Wyobraź sobie, że tego wypadku wcale nie było. Wizualizuj sobie, że bezpiecznie dojechałeś do celu podróży. Być może wydarzenie nadal będzie wpisane w ewidencję wypadków, lecz jego negatywne skutki dla Ciebie powinny zniknąć.
  4. Wybaczaj. Nie możesz być wolny nie wybaczając. Wolność i wybaczenie są nierozdzielne. Poprzez przywiązanie do swojej oceny kogoś, kotwiczysz siebie w tym i tym sposobem tamten ktoś jest w tobie. A więc dopasowując go do ideału, który naprawdę chcesz zrealizować, sam siebie uwalniasz. W Ewangelii Mateusza czytamy: Jeśli wybaczysz to i tobie zostanie wybaczone, jeśli nie wybaczysz to i tobie nie zostanie wybaczone. Nie może być inaczej bo to w tobie są źródła wszystkiego, co postrzegasz. Blake napisał kiedyś, że w Niebie jedyną sztuką jest wybaczanie i zapominanie.

Bardzo ważne jest tutaj, aby podczas wizualizowania / afirmowania poczuć tę sytuację całym sobą, wszystkimi zmysłami. Jest to tak istotne ponieważ uczucia są tutaj kluczem do zmiany, to one zmieniają ścieżki neuronalne i bez nich cała praca pójdzie na marne. Im bardziej dane wydarzenie wydaje ci się realne (jakby faktycznie się wydarzyło), tym większe są zmiany w naszym ciele. Ciało zaczyna wytwarzać inne hormony, inne emocje i patrzeć na minione sytuacje w nowy sposób. Ucząc nasz mózg nowego postrzegania danych wydarzeń, tworzymy nową przyszłość. Dodatkowo, zmieniając w naszym umyśle przeszłe wydarzenia na takie, jakie chcielibyśmy, żeby były, zmieniamy energię tych wydarzeń.

Niczym ogrodnik przycinaj swoje wyobrażenia i dopasowuj je do pożądanej formy. Używaj swoich nożyc korekcyjnych codziennie. Nie pozwól aby ogród zarósł chwastami.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *