Olejek mrówkowy. Arabski „laser” do trwałej depilacji


Olejek mrówkowy. Marokański. Depilacja, Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata (Fot. esiul / pixabay)

Masz dość odrastających / wrastających włosów i podrażnień po depilacji? Marokanki znalazły na to sposób – olejek mrówkowy. Nazwa jest trochę myląca, wszak to wcale nie olej wyciskany z mrówek, a jedynie produkt destylacji mrówczej wydzieliny i jaj. Olejek mrówkowy to naturalna metoda trwałej depilacji. Pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia, gdyż hamuje rozwój włosów, aż do ich całkowitego zniknięcia. Ale co ważniejsze, jednocześnie zmiękcza i nawilża skórę.

Legenda głosi, że pewien człowiek usiadł kiedyś przypadkiem na opuszczonym mrowisku. Mrowisko było puste więc mrówki go nie pogryzły, ale po jakimś czasie zauważył na nodze zaczerwienienie, które wkrótce zniknęło… razem z włosami. Skóra w tym miejscu pozostała gładka jak pupcia niemowlaka. I tak właśnie dokonało się wiekopomne odkrycie… Kim był ów odkrywca, legenda nie zdradza. Może jakaś arabska Telimena 😛

Grunt że olejek działa i czyni cuda – zapobiega odrastaniu włosów, silnie odkaża i nawilża skórę, a także zawiera bogactwo witamin. Może być stosowany na całe ciało, również na twarz i obszary wrażliwe, delikatną skórę okolic bikini.

Olejek nie jest prosty w użyciu, ale całkowicie wynagradza trud. Zacznij trzy dni po depilacji woskiem (nie goleniu!!!). Wstrząśnij buteleczką (na dnie znajduje się cenny osad), i zanurz ją w miseczce z ciepłą wodą. Wylej trochę olejku na dłoń, podgrzej jeszcze przez chwilę w dłoni i wmasuj w wydepilowane miejsca. Masuj cierpliwie, aż olejek całkowicie się wchłonie. Pozostaw go na skórze przynajmniej na 4 godziny. I powtarzaj kurację 2 razy dziennie przez 3 kolejne dni. Od razu zauważysz, że skóra zrobiła się gładsza i nawilżona. Jednak na cud trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Mało prawdopodobne żebyś podczas jednej depilacji wyrwała wszystkie włoski z cebulkami. Dlatego kurację trzeba będzie powtórzyć.

UWAGA! Niektóre olejki mogą rozjaśniać skórę. Informację o tym zwykle znajdziesz na etykiecie. Dlatego należy poszukiwać olejku mrówkowego, który nie zmienia barwy skóry.

>>> Zobacz także: Olejek wężowy. Arabski sposób na piękne włosy

 

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *