„Oswobodzenie Silnej Kobiety”. Nowy bestseller autorki „Biegnącej z wilkami”


Oswobodzenie Silnej Kobiety

Matka Święta składa nam obietnicę, że każda dusza, która potrzebuje pocieszenia, wizji, przewodnictwa albo siły może do niej wołać i schronić się pod jej opieką. A Matka Uwielbiona natychmiast przybędzie z rozwianym welonem.

W „Oswobodzeniu Silnej Kobiety” Clarissa Pinkola Estés daje nam doświadczyć mocy leczących opowieści. Pradawna tradycja uzdrawiających historii łączy się w nich ze współczesną codziennością dzięki charakterystycznemu dla Estés ‚duchowemu aktywizmowi’. Opowieści te pozwalają nam sięgnąć do naszych własnych korzeni, do mądrości matek i babek, i mądrości kultury. Święta Matka, którą w nich spotykamy, jest naszą towarzyszką, realną postacią obecną na ścieżkach naszego życia, a jednocześnie wyraża głębię duchowego i psychologicznego wymiaru Boskiej kobiecości. „Oswobodzenie Silnej Kobiety” jest zarazem prywatnym wyznaniem autorki, modlitewnikiem i tomikiem poezji. Jest głęboko osobistą i pełną zaangażowania książką, w której każdy może odnaleźć przewodnictwo i wsparcie. (Małgorzata Kalinowska, analityk jungowski International Association for Analytical Psychology Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej)

Książka „Oswobodzenie Silnej Kobiety. Nieskalana miłość Matki Uwielbionej do dzikiej duszy” jest zachętą dr Estés (autorki słynnej „Biegnącej z wilkami” ), aby razem z nią schronić się pod płaszczem Matki. Ukazuje się nam Ona w wizerunku Czarnej Madonny, Madonny z Guadaupe czy w innych emanacjach.

Dlaczego Jej postać objawia się w najuboższych i najmniej oczekiwanych miejscach? Dlaczego w różnych kulturach? Odpowiedź, jest prosta: nic nie może oprzeć się sile Jej miłości ani powstrzymać od przyjścia do najbardziej potrzebujących.

Pinkoli Estés udało się stworzyć kolejne arcydzieło. Napisała książkę tak niezwykle głęboką i inspirującą, że czuje się łaskę Najświętszej Matki wtedy, gdy się ją czyta. Jestem niezwykle wdzięczna za ten dar. (Caroline Myss, autorka „Na przekór grawitacji” i „Anatomii duszy”)

Clarissa Pinkola Estés jest naukowcem, poetką, dyplomowanym jungowskim psychoanalitykiem i strażniczką dawnych opowieści w tradycji latynoskiej, cantadora. Napisała światowy bestseller „Biegnąca z wilkami” oraz albumową serię audiobooków „The Dangerous Old Woman”.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788377851760″]

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *