Przewodnik detektywistyczny dla zdradzanych


Tintoretto "Mars, Wulkan i Wenus (Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów)

Życie w czasach powszechnej cyfryzacji przysparza nam więcej okazji do zdrady. Ale jednocześnie jej ukrycie stało się trudniejsze. Według danych z „Newsweeka” (46/2011) 45 proc. Polaków szpieguje swoich partnerów używając nowoczesnych technologii. Prawie co drugi Polak przegląda SMS-y i pocztę partnera. Kontrola stała się podstawą zaufania. Ja również dołączyłam do grona tych, którym szkoda czasu na „zabawę w zaufanie”.

Dlaczego faceci zdradzają? Dlaczego zdrada tak boli? O tym może innym razem. Dziś pobawimy się w szpiegów 🙂 Ostatnio zostałam ekspertem od zdrad i chyba mogłabym założyć własną agencję tropiącą zdrajców. Pomyślę o tym, jak dojdę do siebie… Następny tekst pewnie napiszę o tym, jak zabić faceta i ukryć zwłoki 😉

Jeśli myślisz, że twój facet cię zdradza, to prawdopodobnie tak właśnie jest! Sam fakt, że taka myśl pojawiła się w twojej głowie, znaczy że twoja podświadomość odbiera sygnały, że coś jest nie tak. Ty starasz się je ignorować, nie zauważać, chcesz zagłuszyć swoją kobiecą intuicję… ale twoja podświadomość już wie i czuje, że dzieje się źle. Twój instynkt samozachowawczy już jest zaalarmowany, gotowy do samoobrony. Musisz zaufać swojej kobiecej intuicji, swojemu instynktowi, swoim snom… nie jego wymówkom, wykrętom i wymijającym tłumaczeniom. Najczęściej będzie się pieklił i robił z ciebie wariatkę: „Jaka inna? Jaka zdrada? Powinnaś iść do psychologa bo masz obsesję! Jesteś zazdrosna o wszystkie kobiety!”. Ty słuchaj tylko swojej intuicji. Ona jedna nie chce cię oszukać, chce twojego dobra, chce ci pomóc…

(Fot. Marta Marakchi © All rights reserved)
(Fot. Marta Marakchi © All rights reserved)

Kiedy powinno ci się zapalić w głowie alarmowe światełko?

Trudno jest ukryć zdradę. Mimo to, wiele kobiet mając nawet najbardziej niezbite dowody nielojalności męża, najzwyczajniej ich nie rozpoznaje. Czemu tak trudno je zauważyć? Bo przyzwyczajamy się do nich i zaczynamy traktować jako coś normalnego. Czas wreszcie obudzić uśpionego w sobie detektywa. Zdarzają się sygnały, które nie pozostawiają złudzeń – długi, blond włos na marynarce, szminka koło ucha, rachunki za kwiaty i za kolację w restauracji. Może nawet w chwilach roztargnienia myli twoje imię? W większości sytuacji faceci są jednak bardziej ostrożni i przebiegli. Skrupulatnie się maskują i trzeba być naprawdę czujną, żeby nic nie przeoczyć. Na co zwracać uwagę?

1. Po powrocie do domu pod byle pretekstem wyłącza telefon lub wycisza dzwonek? Może nawet mówi, że nie chce, by wam ktoś przeszkadzał? Sprawdzanie książki telefonicznej nic nie da. Kochanka z pewnością nie figuruje w niej jako “Moja Joleńka”, tylko jako Jacek, Piotrek czy Bartek.

2. Zwracajcie uwagę na każdą zmianę. Czy to na lepsze, czy na gorsze. Kobieca intuicja cię nie oszuka. Ta zmiana często jest ledwie uchwytna. Czujesz, że coś jest inaczej, ale trudno ci to nazwać np. jest milszy niż zwykle.

3. Coraz częściej wypadają mu służbowe wyjazdy i delegacje? A po nich w jego aucie znajdujesz liście i igliwie, świadczące ewidentnie, że był w lesie?

4. Głuche telefony? Podejrzane pojedyncze sygnały? A zaraz po nich on biegnie na spacer z psem albo wynieść śmieci? W rzeczywistości wychodzi żeby do niej oddzwonić.

5. Czujesz, że wasza bliskość prysnęła jak bańka mydlana? Wasze rozmowy stały się jałowe i o niczym? On wydaje się nimi znudzony? Sama sobie odpowiedz, z kim on tak się wygadał przez cały dzień.

6. Jego odpowiedzi na twoje pytania są zdawkowe i mało konkretne? Np. chcesz wiedzieć, jak mu minął dzień, a słyszysz: “Nie ma o czym mówić. Dzień jak co dzień”.

7. Nagle zaczął o siebie dbać? Do tej pory musiałaś się z nim wykłócać, żeby wreszcie zmienił te dwudniowe skarpetki. A teraz nowa bielizna, wyprasowana koszula i fryzjer dwa razy w miesiącu? Nie miej złudzeń, że to tobie pragnie się podobać.

8. Znalazł sobie nowe hobby? I koniecznie musi je uprawiać sam i poza domem np. łowienie ryb.

9. W jego słownictwie na stałe zagościły jakieś nowe greepsy, gagi i powiedzonka? Nigdy wcześniej ich nie słyszałaś. Teraz używa ich bez przerwy.

10. Diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli mówi ci przez telefon, że jest w pracy, a ty wyraźnie słyszysz w tle telewizor, to nie jest tylko niewinne kłamstwo!

11. Jeśli pewnego dnia nie będzie chciał zdjąć golfa (może się zasłaniać bólem gardła), prawdopodobnie ktoś przyssał się do jego szyi i pozostawił ewidentny ślad zdrady. Dyskretnie kontroluj tez jego plecy. Niektóre panie lubią odcisnąć na nich swoje pazurki.

12. I wreszcie niezawodny sposób naszych babć. Po powrocie z “delegacji” wyślij go do wanny. Jeśli jądra lekko unoszą się na wodzie, niech pakuje walizki. Jeśli ciężko opadają na dno, wskocz do wanny razem z nim. A jeśli zdradzisz mu swój patent, na przyszłość wystarczy, że tylko wspomnisz o kąpieli, a po jego reakcji już poznasz, czy był ci wierny. Ta metoda podobno działa zawsze. Sama jeszcze nie próbowałam…

13. Zaczął cię bez przerwy krytykować? Wciąż wytyka ci kolejne niedoskonałości? Masz wrażenie, że on po prostu chce się pokłócić.

Tintoretto "Mars, Wulkan i Wenus (Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów)
Nad znudzoną, roznegliżowaną Wenus pochyla się podejrzliwy mąż, Amor śpi spokojnie, tymczasem kochanek wygląda spod stołu – Tintoretto „Mars, Wulkan i Wenus” (Fot. Wikimedia Commons; repozytorium wolnych zasobów)

Zestaw narzędzi pracy zdradzanej

Listopadowy „Newsweek” przedstawia cały zestaw narzędzi potrzebnych do wykrycia zdrady. Wyruszając na swoją świętą wojnę o poznanie prawdy możesz uzbroić się w gadgety szpiegowskie jak James Bond. Pamiętaj jednak, że nie tylko ty możesz kontrolować. Możesz być również kontrolowana. W internecie można kupić już wszystko! I to za śmieszne pieniądze:

– test wierności, wykrywający nukleoproteiny w płynie fizjologicznym kobiet; wykryje ślady spermy na bieliźnie nawet 3 dni po stosunku; opakowanie wystarcza na 20 prób (200 zł),

– spyphone, który wygląda jak zwykły telefon komórkowy; możesz go podarować ukochanej osobie a on zarejestruje dla ciebie każdą wiadomość, każdą rozmowę, każde połączenie (nawet jeśli zdrajca zadba o zatarcie wszystkich śladów zbrodni),

– program komputerowy, który zapamiętuje wszystkie słowa wklepane na klawiaturze i odwiedzane strony w internecie,

– lokalizator GPS, który pozwala na komputerowej mapie śledzić wszystkie kroki „niewiernego psa”; bateria wystarczy na 12 godzin (450 zł),

– długopis z dyktafonem (130 zł)

Nie musisz jednak inwestować w te wszystkie wynalazki. My baby mamy swoje stare, sprawdzone sposoby 😉

Ale skoro poznasz już prawdę, i ta okaże się dla ciebie okrutna, daj sobie czas na ochłonięcie. Wygadaj się komuś bliskiemu. Zmień fryzurę. A potem zażądaj jasnej deklaracji – ona czy ty? Odbudowa związku po zdradzie, jeśli się na nią zdecydujesz, jest trudna. Ale 75 proc. małżeństw się udaje. Tylko czy warto?

About Post Author

Tagi: ,

One Reply to “Przewodnik detektywistyczny dla zdradzanych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *