Puder perłowy. Sekret perłowego uśmiechu i satynowej cery Japonek


puder perłowy, sekrety urodowe japonek

Tradycyjna medycyna chińska od lat zalecała stosowanie pudru perłowego do zewnętrznej pielęgnacji skóry (właściwości przeciwzmarszczkowe, odmładzające, gojące, poprawiające koloryt skóry i chroniące przed słońcem) oraz wewnętrznie (działa korzystnie na układ nerwowy, sercowo-krwionośny, strukturę kostną).

Masa perłowa spełnia zadanie ochronne w stosunku do muszli, zapobiegając infekcjom i pasożytom, dlatego proszek perłowy posiada także działanie antyseptyczne i przeciwzapalne.

Satynowa cera jak z Photoshopa

Wbrew oczekiwaniom nie jest to – kojarzony z perłami – mieniący się proszek z perłowymi drobinami. Perłowy efekt wykorzystywany w kosmetykach kolorowych jest osiągany dzięki błyszczącym skalnym minerałom. Puder perłowy jest natomiast głównie ceniony za właściwości pielęgnacyjne. Pudru perłowy poprawia metabolizm skóry, działa przeciwzmarszczkowo, regeneruje, wzmacnia elastyczność i napięcie skóry, goi i działa antyseptycznie na drobne uszkodzenia skóry i wypryski, łagodzi, absorbuje nadmiar sebum, matowi skórę, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów skóry, wygładza, rozjaśnia i ożywia koloryt, nie powoduje zatykania porów… Jeszcze mało? A co powiecie na to, że zmiękcza rysy twarzy i w efekcie wygląda się jak po obróbce w Photoshopie?

Wybielanie i wzmacnianie szkliwa zębów

Odpowiednie rozdrobnienie czystych pereł daje bardzo drobny, biały, matowy i bezzapachowy proszek… a właściwie pył (co ma znaczenie dla delikatnego szkliwa naszych zębów). Ale najważniejsze składniki masy perłowej to węglan wapnia, zapewniający wytrzymałość zębów, układu kostnego czy kręgosłupa, aminokwasy i mikroelementy. Proszek perłowy zawiera też konchiolin (proteina odpowiadająca ludzkiej keratynie). To składnik łatwo przyswajalnego białka, podstawowego budulca naszych paznokci i włosów w 97 proc. zbudowanych z białka. Zaś zawartość wapnia w proszku wynosi 60 proc.

Proszkiem perłowym należy posypać szczoteczkę do zębów (można stosować z dodatkiem pasty) i szczotkować zęby około 2 minuty. Puder jest bardzo delikatny więc nie musimy się martwić że porysuje nam szkliwo.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *