Ani żadnej rzeczy

Ani żadnej rzeczy

S. M. Borowiecky i jej „Ani żadnej rzeczy”. Polski Dan Brown w spódnicy?

„Ani żadnej rzeczy” to nie jest zwykła powieść. To szaleńcza walka, psychologiczna gra tocząca się na kolejnych kartach książki, która odmieni spojrzenie młodych na historię i to, jak wpłynęła na dzisiejsze wydarzenia. Gdy czytelnik dotrze do ostatniej strony, w jego głowie na zawsze pozostanie pytanie – A co by było, gdyby to jednak była prawda?

Na dachu bazyliki Świętego Piotra zostaje ukrzyżowana kobieta. Po tym, jak udaje jej się cudem przeżyć, jej pierwsze słowa brzmią „Heil Hitler”. Jeszcze siedem dni wcześniej, nic nie zapowiada tego makabrycznego wydarzenia… 28 letnia Zoja mieszka w Nowym Jorku. Pracuje jako sprzedawca luksusowych europejskich nieruchomości. I nagle dowiaduje się, że śmierć zebrała żniwo wśród jej najbliższych. Nie wie, dlaczego to akurat ją wybrano do wypełnienia szaleńczej misji. W ciągu siedmiu dni, przemierzając pół Europy, odkrywa swoją przeszłość i makabryczną tajemnicę skrywaną przez Kościół. Wszystkie drogi prowadzą do nazistów i ich haniebnych eksperymentów na dzieciach, a także do Watykanu i początków chrześcijaństwa…

Jaką prawdę chce ukryć Kościół i kardynał Giovanno?
Czym jest tajemne Bractwo Chryzmonu i czy naprawdę istnieje?
Jaką rolę w całej sprawie odgrywa tajemniczy mężczyzna?
Czy Hitler i Eva Braun mieli dzieci?
Co łączy Ewę Braun i Hitlera z prastarą historią prawdy o chrześcijaństwie?
Czy Chrystus przeżył ukrzyżowanie?
Czy potomkinie Apostolic żyją i jaki związek ma z nimi Zoja?
Jaka jest w tej historii rola Świętej Anny, znanej jako matka Maryi?

Ta powieść jest kontrowersyjna, niebezpieczna, szalona. Odkrywa tajemnice historii, prowadzi czytelnika za rękę przez prawdopodobnie największą teorię spiskową, o jakiej słyszała Europa, wytykając błędy Kościoła i jego możliwe powiązania z działalnością nazistów w trakcie i po II Wojnie Światowej.

Zbieranie materiałów do napisania powieści trwało ponad dwa lata. Obejmowało poszukiwanie raportów FBI na temat możliwej ucieczki Hitlera i innych nazistów do Ameryki Południowej, analizę setek dziennikarskich materiałów z całej Europy na temat nasilających się ruchów neonazistowskich i ataków na mniejszości narodowe. W powieści, są poruszone tak niewygodne tematy, jak „rabunek dzieci” z Polski, a także działalność nazistowskiego obozu dla Polskich sierot  w Łodzi. Wiele wątków, dotyczy także aktywności papieża Piusa XII, a także towarzyszących jego kościelnej karierze dziwnych zbiegów okoliczności. Nierozliczone zbrodnie nazistów, w tym Josefa Mengele, Heinricha Himmlera, Wernhera von Brauna, i dziesiątek innych zbrodniarzy, zwolnionych z odpowiedzialności, a potem zatrudnionych przez rządy wielu państw, zwłaszcza dziś, gdy Europa tonie w nacjonalizmie, wymagają dyskusji i głębokiej analizy.

O autorce: Autorka, posługująca się pseudonimem S. M. Borowiecky, to Sandra Borowiecka, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci dziennikarstwa młodego pokolenia. Przez dziesięć lat pisała dla gazet lokalnych i ogólnopolskich: Super Expressu, Mieszkańca, Gazety Bankowej, Uważam Rze, magazynu Żyj Zdrowo i Aktywnie. Przez pięć ostatnich lat prowadziła dziennikarskiego bloga, który po ogólnopolskim sukcesie reportażu „Wyzysk Polski” przekształciła w niezależny magazyn reporterski Szpalta.com i wydawnictwo. Borowiecka jest także autorką scenariuszy sztuk teatralnych „Emigrantka” i „Szeptem do mnie mów”. Ma na swoim koncie powieść napisaną w wieku dwudziestu lat „Psychoterapia”, której wznowienie z nowym tytułem „Przypadek Agaty W.”, zaplanowane jest na wiosnę 2016.  Wydanie drugiej część powieści „Ani Żadnej Rzeczy”, pod tytułem „Która jego jest”, zaplanowane jest na styczeń 2017 roku.

Trailer powieści został nagrany w Galerii Faras w Muzeum Narodowym.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788394306151″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *