Ścieżka, Michael Puett

Ścieżka, Michael Puett

Ścieżka. Książka, która zmieni twoje życie

ZMIENIĘ WASZE ŻYCIE! Mówi najpopularniejszy wykładowca Harvardu. I dotrzymuje słowa! TYLKO ZAPOMNIJCIE O WSZYSTKIM, CZEGO WAS UCZONO! A uczy chińskiej filozofii… Rewolucyjny sposób myślenia o wszystkim! Uznany bestseller w 20 krajach!

BĄDŹ SOBĄ
BĄDŹ SILNY
BĄDŹ SZCZERY
BĄDŹ SPONTANICZNY
PLANUJ RACJONALNIE

Wyzwanie wobec tradycji i kultury Zachodu! To nie jest książka filozoficzna ani wykład filozofii, choć przekazuje idee starożytnych chińskich mędrców. Nie jest poradnikiem, choć uczy, jak każdy może zmieniać swoje życie na lepsze. Nie wymaga ani wiedzy, ani zainteresowania historią, filozofią ani Chinami.

To jedyna w swoim rodzaju inspirująca, pasjonująca i przekonująca opowieść charyzmatycznego profesora, który przetwarza myśli starożytnych chińskich mędrców na naszą codzienność.

WIELKIE ZMIANY DOKONUJĄ SIĘ W MAŁYCH SŁOWACH, DROBNYCH GESTACH, ZWYCZAJNYCH CZYNACH I ZACHOWANIACH W CODZIENNOŚCI. TAM, GDZIE TOCZY SIĘ NASZE ŻYCIE.

Profesor Michael Puett na Harvardzie ma status gwiazdy, choć pozostaje skromnym i czarującym człowiekiem. Jego zajęcia z chińskiej filozofii to fenomen, trzecie pod względem popularności – po ekonomii i informatyce. Tak oblegane, że przeniesiono je do tysiącosobowej sali.
Jego studenci nie zawsze interesują się historią i chińskimi filozofami…
Ty też nie musisz znać ani nawet zapamiętać ich imion. Ale po przeczytaniu tej książki powtórzysz za studentami profesora: „Teraz wiem, jak zmieniać swoje życie na lepsze.”

Bądź sobą – nie szukaj swojego prawdziwego „ja”, ale twórz je. Nie szczerość, ale tworzenie codziennych rytuałów pomoże ci stać się lepszym. Całość naszych związków z ludźmi tworzymy poprzez codzienne drobne gesty i słowa. Przełam więc schematy relacji z ludźmi. Spontaniczność możesz zdobyć tylko poprzez ćwiczenia.

Bądź silny – władzę i wpływy zdobywa się poprzez bierność, nie dominację. Siła kryje się w słabości.

Planuj racjonalnie – nie planuj na szeroką skalę i nie załamuj się, jeśli plan zawiedzie. Świat jest skomplikowany, zawsze może nas zaskoczyć. Ty, jak każdy, możesz zmieniać swoje życie niezależnie od wrodzonych i wyuczonych cech i sytuacji, tylko musisz inaczej podejść do codziennego życia, by żyć dobrze i z sensem.

Profesor MICHAEL PUETT to wielokrotnie nagradzany wybitny znawca klasycznej filozofii chińskiej, wykładowca na Uniwersytecie Harvarda i innych renomowanych uczelniach na całym świecie.
W 2013 został wyróżniony zaszczytnym tytułem Harvard College Professorship. Uczelnia poprosiła go o prowadzenie zajęć online.

CHRISTINE GROSS-LOH – dziennikarka, doktor historii wschodnioazjatyckiej i wykładowca filozofii chińskiej na Uniwersytecie Harvarda. Zafascynowana, jak inni studenci, wykładami profesora Puetta, ujęła ich kwintesencję w formę książki, która została wydana w 20 krajach, była szeroko komentowana i… znalazła się na pierwszych miejscach list bestsellerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *