Storytellers

Marta El Marakchi

dr Marta El Marakchi | Religioznawca, dziennikarka, pisarka

Zawodowo – dr religioznawstwa i owładnięta pisaniem dziennikarka ogólnopolskich mediów (co czasami pozwala jej łączyć pasję pisania, fotografowania i podróżowania z pracą). Swoją przygodę z mediami zaczynała od „Super Expressu”, następnie jako redaktorka działu „Zdrowie i nauka” w „Fakcie”, a na serwisach internetowych Agory kończąc. Założycielka portalu kulturoznawczego MultiCultiClub.pl, autorka strony kosmetykinaturalne. organicvillage.pl oraz książki „Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata„.

Prywatnie – Matka Polka na emigracji, żona Marokańczyka, wielbicielka starych wiatraków i marabutów, zaklinaczka młodości, pasjonatka i propagatorka dzikich kosmetyków i naturalnej pielęgnacji – od strony naukowej, etnograficznej i turystycznej.

dr Ewa Sowa-Behtanedr Ewa Sowa-Behtane | Doktor nauk humanistycznych, pedagog – profilaktyk społeczny, socjolog – psychosocjolog rozwoju osobowego, nauczyciel

Autorka książek: „Rodziny wielokulturowe”, „Wartości członków subkultur młodzieżowych” i „Młodzież ponowoczesna”, redaktor naukowy książki „Relacje międzykulturowe” oraz autorka wielu artykułów naukowych.

Członek i prezes Stowarzyszenia Rodzin Wielokulturowych, członek Zespołu Pedagogiki Kultury i Edukacji Międzykulturowej PAN, członek Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, członek Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Międzykulturowej, członek Global Association for Humanities and Social Science Research (GAHSSR).

Pasjonatka krajów Maghrebu.

 

Joanna Wojtarowiczmgr Joanna Wojtarowicz | Etnolog i spec. od edukacji międzykulturowej

Absolwentka antropologii kulturowej i zarządzania międzykulturowego, z bogatym doświadczeniem w pracy z migrantami / uchodźcami oraz w środowisku międzykulturowym.

Jest trenerem międzykulturowym w dziedzinie edukacji globalnej, zwłaszcza praw człowieka, komunikacji międzykulturowej i przeciwdziałania dyskryminacji. Prowadziła międzykulturowe warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem metod interaktywnych i interdyscyplinarnych.

Od ponad 10 lat pracuje jako kierownik i koordynator międzykulturowych projektów, zarówno w organizacjach pozarządowych jak i w instytucjach publicznych (również międzynarodowych).

Współpracownicy:

mgr Natalia Rani Junik | Kulturoznawca, fotograf

Osoba bezgranicznie oddana sztuce. Absolwentka kulturoznawstwa. Fotografia i miłość do kultury arabskiej grają pierwsze skrzypce w jej życiu. To dzięki tym dziedzinom jest w stanie w jakikolwiek sposób egzystować. Poprzez „zatrzymywanie” ulotnych chwil na stopklatkach stara się wyrażać siebie. Motywy oniryczne to jedna z najważniejszych części tworzących jej pasję – to właśnie dzięki snom powstało wiele fotografii. Zajmuje się tworzeniem teatru w fotografii. Arabistyka to natomiast coś, dzięki czemu jej spojrzenie na rzeczywistość mieni się we wszelkich barwach. Prowadzi bloga fotograficznego – www.ranijunik.blogspot.co.uk