Szaleńcy Pana Boga. Niezwykłe historie zwykłych misjonarzy


Szaleńcy Pana Boga

Nowa książka ks. Kazimierza Sowy „Szaleńcy Pana Boga” opowiada o polskich misjonarzach w Afryce, w Ameryce Łacińskiej, w Turkmenistanie, na Madagaskarze, na Syberii czy w ateistycznych Czechach. To reportaż o realizowaniu marzeń i  książka przygodowo-geograficzna w jednym.

Ile krów kosztuje w Sudanie Południowym żona? Ile krów musielibyście zapłacić za żonę powyżej 190 cm wzrostu? Co oznacza imię krwawego dyktatora Mobutu Sese Seko z Zairu? Te i inne ciekawostki przeczytacie w książce ks. Sowy.

– Jeżdżąc latami po Afryce, spotkałem wielu polskich misjonarzy, zazwyczaj cudownie szurniętych ludzi. Aż mi czasem trudno było uwierzyć, że to naprawdę polscy księża katoliccy. Przypomniałem sobie te spotkania, czytając arcyciekawą książkę Kazika Sowy o fascynujących ‚bożych szaleńcach’. Jest lepsza niż sensacyjna fikcja, bo te historie wydarzyły się naprawdę, a ci ludzie chodzą sobie gdzieś po dziwnych zakątkach globu. (Marcin Meller)

– Niemal każda historia życia misjonarza to gotowy scenariusz filmu sensacyjnego. Raz będzie to opowieść w rodzaju katolickiego „Indiany Jonesa” , innym razem historia jak najlepszy dokument z kanału Discovery. Pracując dla religia.tv odwiedziłem polskich misjonarzy pracujących w amazońskiej dżungli i na afrykańskiej sawannie, towarzyszyłem księdzu nielegalnie przebywającemu na Kubie i zakonnikowi próbującemu odrodzić ewangelicznego ducha w najbardziej zateizowanym kraju Europy, czyli w Czechach. Zjeździłem tysiące kilometrów syberyjskimi szlakami i wokół Kilimandżaro. Z polskimi zakonnicami, które prowadzą szkołę dla niewidomych dziewcząt zbierałem herbatę w okolicach Madrasu w Indiach i bylem świadkiem dziwnych, a nawet przerażających ceremonii związanych z kultem zmarłych na Madagaskarze. (Sowa Kazimierz)

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *