Tulia. Znane przeboje w wersji folk


tulia, muzyka, folk polski

Zespół powstał w 2017 roku w Szczecinie. Za białe głosy odpowiadają Tulia Biczak, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Dominika Siepka, zaś za muzykę, wideo i produkcję grupa Public Image. O zespole stało się głośno kiedy opublikowali swój pierwszy cover Enjoy The Silence Depeche Mode. Brytyjski zespół udostępnili klip na swoim oficjalnym fanpage na Facebooku. Wkrótce w wykonaniu Tulii mogliśmy podziwiać Nieznajomego Dawida Podsiadły. W maju tego roku Tulia wydała debiutancki album.

Dziś już możemy posłuchać całej płyty, gdzie znajdziemy nie tylko przeboje innych artystów w wersji folk (covery takich przebojów jak Nie pytaj o Polskę Grzegorza Ciechowskiego, Kiedy powiem sobie dość Agnieszki Chylińskiej, Eli Lama Sabachtani Wilków, Nigdy więcej nie tańcz ze mną Anny Dąbrowskiej, To nie ptak Kayah, To wychowanie T.Love, Uciekaj moje serce Seweryna Krajewskiego, Krakowski Spleen Maanamu, Jaskółka uwięziona Stana Borysa, Zazdrość Hey’a czy Nothing Else Matters Metalliki.), ale także autorskie utwory Tulii (Jeszcze Cię nie ma oraz Wstajemy już).

Zespół który cieszył się rosnącą popularnością na Youtube postanowił kuć żelazo póki gorące. Czy to dobrze? I tak, i nie. Tym sposobem na długo zapisał się w pamięci odbiorców jako zespół coverowy i nic więcej. Tym bardziej, że na całej płycie jedynie Krakowski Spleen wyraźnie odbiega od oryginału, na tyle że można powiedzieć o jakimś wkładzie własnym. Kolorowe stroje opoczynskie i ludowe instrumenty jak chociażby lira korbowa to trochę zbyt mało żeby chwycić za serce wielbicieli muzyki etnicznej. I zdecydowanie za dużo, żeby uwieść fanów popu. Z perspektywy czasu pośpiech może więc zaprowadzić Tulię donikąd… Oby nie. Gorąco im kibicuję.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *