Wielkie problemy religii i pytania życia. Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają


Dzieci pytają - naukowcy odpowiadają

Seria „Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają” prezentuje znakomite książki, prowadzące dzieci ku świadomej i radosnej wierze. Grono kompetentnych naukowców traktuje poważnie dociekliwe pytania młodych czytelników, znajdując przy tym świetny język przekazywania wiedzy o sprawach dla chrześcijanina najważniejszych.

Czy Bóg istnieje? Wielkie problemy religii. Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają

W tej książce na najciekawsze pytania dzieci na temat Boga i religii odpowiada piętnaścioro naukowców. Ich teksty są łatwe do zrozumienia i oryginalnie zilustrowane, zachęcają dodo refleksji i samodzielnego zastanowienia się nad poruszanymi problemami.   Autorzy odpowiadają między innymi na pytania:   Skąd wziął się świat? Skąd mam wiedzieć, czy Bóg naprawdę istnieje? Dlaczego ludzie wyrządzają sobie tyle zła? Czy Biblia mówi prawdę? Skąd wzięły się różne religie? Gdzie mieszka Bóg? Dlaczego w ogóle przychodzimy na świat, skoro później musimy umrzeć?

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375162615″]

Skąd, dokąd, dlaczego? Wielkie pytania życia. Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają

Kolejny tom w serii „Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają”. Tym razem przedmiotem dziecięcych dociekań są m.in. czas, źródła i sens naszego życia, niebo, wiara i niewiara. Odpowiedzi udziela trzynaścioro naukowców, którzy specjalizują się w „badaniach nad sensem”. Ich wyjaśnienia, pisane przystępnym językiem, są łatwe do zrozumienia i ciekawie zilustrowane – zachęcają małych czytelników do dalszych poszukiwań i przemyśleń. Pomagają rozwijać ich – młodą jeszcze – wiarę i prowadzić ją ku dojrzałości.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375164275″]

Gdzie spotykamy Jezusa? Pytania o kościół, sakramenty i wiarę. Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają

Trzeci tom skierowany jest do dzieci, które przyjęły już – lub wkrótce przyjmą – Pierwszą Komunię Świętą, a także nieco starszych. Co Jezus robi w chlebie? Dlaczego do chrztu potrzebna jest woda? Co wyraża znak krzyża? Czy chrześcijanie wierzą w trzech bogów? Jak działa Duch Święty w czasie bierzmowania? Czy bycie świętym jest męczące? To tylko niektóre spośród 20 tematów. Nicią łączącą teksty jest utwierdzanie pewności, że miłość Boża jest niezawodna. Po każdym rozdziale zamieszczone są pytania i zachęty do dalszych przemyśleń i działań.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375166131″]

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *