Aqua de Florida. Szamańska woda kolońska z Peru


Agua de Florida, kosmetyki naturalne latynoskie, rytuały piękna, sekrety urody

Aqua de Florida to szamańska woda kolońska wykorzystywana w Peru podczas ceremonii i rytuałów (np. Ayahuaski, Kambo, Kakao, Rapee czy odcięcia energetycznego), mająca na celu ochronę energetyczną, oczyszczanie i uzdrawianie. Jej mistyczny i przyjemny zapach pozytywnie wpływa na osiągnięcie głębokiego relaksu lub stanu medytacji. Znana jest też społeczności afroamerykańskiej w USA.

Hiszpańskie określenie Aqua de Florida oznacza „Wodę Kwiatów”. W rzeczy samej jest ona kompozycją zapachową kwiatów, ziół i przypraw. Wśród jej składników możecie rozpoznać neroli, goździki, kwiaty pomarańczy, bergamotkę, cytrynę, lawendę, cynamon i róże. Można ją użyć po goleniu jako wodę kolońską (jest powszechnie stosowana przez profesjonalnych barberów) lub wykorzystać do kąpieli, dodając parę kropli, co pozwala oczyścić ciało, dodać energii, witalności i orzeźwienia, pozostawiając skórę delikatnie pachnącą.

Aqua de Florida powinna bazować na alkoholu, a nie na wodzie. Wówczas nadaje się również do rytuałów oczyszczania. Do dziś szamani w wielu krajach rozpylają mgiełkę z dodatkiem Aqua de Florida na początku każdej ceremonii jako błogosławieństwo i ofiarę dla duchów. Ułatwia to otwarcie blokad energetycznych i oczyszczanie podczas rytuału. Jej mistyczny i przyjemny zapach pozytywnie wpływa na osiągnięcie głębokiego relaksu, dzięki czemu możemy wejść w głębszy trans.

Aqua de Florida pomoże rónież otworzyć zmysły przed medytacją. W tym celu rozetrzyj kilka kropel w dłoniach, wdychaj zapach esencji i myśl o otwarciu wszystkich zmysłów. Poczuj jak oczyszcza się twoje pole energetyczne i wypełnia cię lekkość w sercu.

Woda ta chroni także przed złymi mocami, chorobą czy nieszczęściem rodzinnym. Możesz rozpylać ją w domu, jak i wcierać w skórę. W ten sposób zawsze będziesz otoczona energią dobrych duchów.

Historia powstania Aqua de Florida jest owiana tajemnicą, ale mówi się że długo funkcjonowała ona jako domowy napar, zanim została zaadaptowana i wprowadzona na rynek w Nowym Yorku przez perfumiarza Roberta Murray’a w 1808 r. Nazwa nabrała dodatkowego znaczenia, gdy George Du Maurier (1834-1896) zaprojektował dla Murraya popularną do dziś etykietę. Czerpał on inspirację z mitu o hiszpańskim odkrywcy Juan’ie Ponce de León, który podobno odkrył Florydę w 1512 r. podczas poszukiwań Fontanny Młodości! W 1935 r. do Murraya dołączył David Lannam.

Oto jedna z wariacji tej wody, do własnego przygotowania w domu.

Potrzebujesz:

  • łyżeczkę olejku lawendowego (bezpośrednio wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, działa antydepresyjnie),
  • 1,5 łyżeczki olejku z bergamotki (działa przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, pomocny przy infekcjach dróg oddechowych),
  • 0,5 łyżeczki olejku cytrynowego (działa antyseptyczne, wzmacnia układ odpornościowy, stosowany na skórę redukuje podrażnienia i swędzenie po ukąszeniach owadów),
  • 2 krople olejku piżmowego musk (pomocny w zwalczaniu nadwagi, wypadania włosów, problemów z koncentracją i pamięcią, nerwicy, skutków menopauzy i reumatyzmu),
  • 2 krople olejku jaśminowego (poprawia elastyczność i sprężystość skóry, wspomaga naturalną odnowę komórkową, pomocny w leczeniu blizn po trądziku, zmniejsza nadprodukcję sebum, polecany szczególnie dla cery łuszczącej się i odwodnionej),
  • 2 krople olejku różanego (ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, redukuje zaczerwienienia, łagodzi również dolegliwości towarzyszące miesiączce – wystarczy wmasować kilka kropel w podbrzusze, sprawdza się także przy migrenowych bólach głowy),
  • 2 kubki 60 proc. alkoholu (działanie bakteribójcze i antyperspiracyjne),
  • 2 łyżki wody różanej (odświeża skórę, regeneruje, usuwa nadmiar sebum, łagodzi także podrażnienia i nawilża, zmniejsza zmarszczki).

Olejki połącz razem w oddzielnym naczyniu. Nie musisz trzymać się ściśle proporcji. Komponując olejki wedle własnego uznania uzyskasz wodę bardziej spersonalizowaną. Mieszaninę olejków dodaj do alkoholu. A na koniec dodaj wodę różaną. Wymieszaj dokładnie, potrząsając zakręconym słoikiem i odstaw na noc. Po tym czasie twoja Aqua de Florida jest gotowa. Możesz używać jej do kąpieli lub wstawić ją do lodówki i taką schłodzoną aplikować na skórę twarzy przy pomocy buteleczki z atomizerem. W sprzedaży dostępne jest również mydło Aqua de Florida.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Obserwuj nasz kanał na YouTube lub sięgnij po naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„. Zapraszamy również na babskie plotki o urodzie w grupie Rytuały Piękna na Facebooku.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *