Azjatycki Krem BB. Makijaż i pielęgnacja w jednym


krem bb

Kremy BB to wielozadaniowy kosmetyk do zadań specjalnych, czyli baza, podkład i krem w jednym, o różnych właściwościach, np. nawilżających, rozjaśniających, wybielających, wygładzających zmarszczki, leczniczych i maskujących. Naturalny, automatycznie dostosowuje się do koloru karnacji, stapiając się z cerą. Makijaż i pielęgnacja jednocześnie.

Wynaleziono go w Niemczech, jako środek do maskowania blizn pooperacyjnych. Wkrótce walory kremu, który nadawał cerze nieskazitelną gładkość i porcelanowy koloryt, odkryły i doceniły Koreanki. Koreańskie firmy kosmetyczne podchwyciły pomysł. Trend błyskawicznie opanował całą Azję, a wkrótce również Amerykę i Wielką Brytanię. Ponieważ odcienie skóry Koreańczyków nie różnią się znacząco od siebie, dotychczas paleta odcieni kremów BB nie była zbyt urozmaicona. Było jednak tylko kwestią czasu, jak międzynarodowa marka kosmetyczna wypuści produkt z barwnikami dostosowanymi do skóry Europejek.

W produkcji kremów BB przodują marki koreańskie, japońskie i z Tajwanu. Jednak oryginalne Blemish Balm, które są produkowane w Azji od lat 80. XX wieku, różnią się od swoich europejskich odpowiedników unikalnym doborem składników, a co za tym idzie – pełnionymi funkcjami. W związku z tym kremy BB, które można kupić m.in. w polskich drogeriach, to tak naprawdę kremy typu BB, które mają niewiele wspólnego z pierwowzorem. Warto też mieć na uwadze, że nie wszystkie kremy BB są sobie równe. Niektóre to po prostu trochę zmodyfikowane fluidy bez żadnych dobroczynnych dla skóry właściwości. Dlatego warto studiować etykiety ze składem.

Na rynku dostępne są również kremy CC (korygujące koloryt), które są bardzo zbliżone do kremów BB (również zapobiegają oznakom starzenia się skóry, nawilżają, chronią przed słońcem i maskują niedoskonałości) ale mają lżejszą konsystencję, są bardziej przejrzyste i zapewniają bardziej naturalny wygląd. Kosmetolodzy odradzają jednak kupowanie kremów DD (daily defense), które zdają się być już tylko marketingową ściemą.

 

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *