Bedak sejuk czyli malajski sposób na wypryski


Bedak sejuk, azjatyckie kosmetyki naturalne, rytuały piękna, sekrety urody, Malezja

Bedak sejuk w języku malajskim oznacza „zimny talk”. Jest on powszechnie stosowany w społeczności malajskiej. Ale czym właściwie on jest? To maseczka, która sprawi, że twoja twarz będzie upiornie biała…  ale tylko przez jedną noc. Bedak sejuk jest zwykle używane przez malajskie kobiety po porodzie. Ma to na celu ożywienie ich skóry po wszystkich zmianach hormonalnych podczas ciąży.

Kluczem do dobrego bedak sejuk jest ryż, albowiem ta tradycyjna maseczka ​​na twarz jest w zasadzie wykonana z ryżu. Dlatego też jakość bedak sejuk zależy od jakości użytego do jego produkcji ryżu. Aby zrobić swój własny bedak sejuk w domu, ryż należy najpierw moczyć w wodzie od 4 do 6 miesięcy. Potrzebny będzie do tego hermetyczny pojemnik. Od czasu do czasu musisz też pamiętać o wymianie wody. Po tym czasie ryż zmięknie. Następnie dodaj odrobinę wody różanej i uformuj papkowatą masę w małe łezki (jak na zdjęciu). Wysusz bedak sejuk na słońcu i schowaj do szczelnie zamykanego pojemnika. Niektórzy przechowują bedak sejuk z liśćmi pandan, aby był on bardziej aromatyczny. Jeśli jednak nie chcesz zawracać sobie głowy to możesz kupić gotowy bedak sejuk w prawie każdym lokalnym sklepie spożywczym na terenie Malezji. Gotowy bedak sejuk wymieszaj z wodą, aby zamienić go w pastę, a następnie pokryj nią twarz i pozostaw na noc. Rano umyj twarz jak zwykle.

Bedak sejuk ma wiele zalet i bardzo korzystnie wpływa na skórę – wygładza cerę, zmniejsza jej przetłuszczanie, niweluje wypryski i złuszcza martwy naskórek. Dlatego niektórzy pokrywają nim całe ciało, a nie tylko twarz.

Selamat tinggal!

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *