Beduińska pasta do zębów. DIY


beduini, Maroko, rytuały piękna, sekrety urody, naturalne kosmetyki, pasta do zębów, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę

Ani błyszczące spojrzenie, ani bujne włosy nie zapewnią ci powodzenia jeśli nie zadbasz o zdrowe zęby. Dlatego nawet najbardziej prymitywne plemiona przywiązują dużo wagi do pielęgnacji jamy ustnej. Beduini z marokańskiej pustyni używają do tego celu tego samego zioła co Indianie – rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej. Jest bardzo wysoce prawdopodobne, że również masz je w swojej kuchni albo w przydomowym ogródku.

Potrzebujesz:

  • 2 łyżki stołowe suszonej, mielonej szałwii

Namocz swoją szczoteczkę do zębów i przytknij do suchego proszku, tak aby osiadł on na włosiu. A następnie umyj zęby jak zwykle. Już po jednym zastosowaniu twoje zęby będą bielsze, a oddech świeży. Jeśli nie masz suszonej szałwii, ale szczęśliwie posiadasz świeżą, również możesz użyć jej listków. Wystarczy że będziesz pocierać nimi zęby i uzyskasz zbliżony efekt. Świeżym listkiem trudno jednak między szczeliny zębowe.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata, Marta Marakchi, książka

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *