Buddyjski mnich gej kocha kosmetyki i naucza makijażu


Kodo Nishimura, mnich buddyjski, gej, wizażysta, makijażysta

Kodo Nishimura to buddyjski mnich z Japonii. Prowadzi on niezwykłe podwójne życie, ponieważ jest także gejem, „adwokatem” LGBT i w pełni wyszkolonym wizażystą.

Nishimura urodził się w 1989 r. w Tokio. Jego ojciec był buddyjskim kapłanem Jodo shu, więc Nishimura dorastał w jego świątyni, gdzie przez 8 lat studiował ikebanę – japońską sztukę układania kwiatów (drogę kwiatów). Po obejrzeniu „The Princess Diaries” w gimnazjum, Nishimura zapragnął odwiedzić Stany Zjednoczone. Przez pewien czas Nishimura zmagał się z postrzeganiem własnego piękna… i wtedy właśnie odkrył makijaż, którego jednak nigdy nie stosował w Japonii ze względu na stygmatyzowanie społeczne. Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował w Dean College i pracował jako drag queen w sklepach z kosmetykami. Kupił sobie swój pierwszy zestaw kosmetyków do robienia makijażu i nauczył się go używać.

Nishimura zaczął pracować jako wizażysta, gdy miał 22 lata. Ukończył Parsons School of Design. Jego prace były prezentowane w Nylon and Life & Style. Robi też makijaże dla królowych piękności w konkursach Miss Universe, a także naucza makijażu transpłciowe kobiety. Zrobiło się o nim głośno po sesji zdjęciowej dla „Out in Japan”.

Kiedy wrócił do Japonii, Nishimura złożył śluby mnicha. Początkowo miał opory moralne, czy może być wizażystką i żyć w zgodzie z wierzeniami buddyjskimi, ale po konsultacji z mentorem zdał sobie sprawę, że wizaż nie przeszkadza mu w szerzeniu buddyjskich przekonań na temat życia w szczęściu i harmonii z innymi. Został w pełni wyświęcony w 2015 r. i służy w świątyni ojca.

W Japonii mnisi buddyjscy mogą również robić karierę poza zakonem. Kodo skorzystał z tej możliwości i wyszkolił się w USA jako wizażysta. Uważa, że ta „furtka” w klasztornym prawie pomogła przetrwać buddyjskiej wierze we współczesnym społeczeństwie japońskim.

Buddyzm akceptuje również jego seksualność, co w innych religiach byłoby nie do pomyślenia. Niektórzy z naśladowców Kodo  proszą go na Instagramie o radę, wyznając, że ich rodziny nie akceptują ich homoseksualności właśnie z powodów religijnych. Według Kodo buddyzm reprezentuje prawdziwą równość i zachęcił go do bycia sobą.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *