Buddyzm dla dzieci (Fot. Matt Paish 2014 / Footer)

Buddyzm dla dzieci (Fot. Matt Paish 2014 / Footer)

Buddyzm dla dzieci. Nowy projekt wydawniczy

W związku z brakiem na rynku książkowym pozycji, które w przystępny sposób prezentowałyby podstawowe wartości buddyjskie najmłodszym czytelnikom, wydawnictwo Miska Ryżu postanowiło stworzyć projekt Buddyzm dla dzieci. Inspiracją dla tego projektu były publikacje tajwańskiego wydawnictwa Dharma Drum Publishing, prowadzonego przez spadkobierców wielkiego mistrza zen Sheng Yena.

Indyjskie korzenie to pierwszy z planowanych pięciu tomów serii Buddyzm dla dzieci. To pięknie ilustrowana przez najlepszych tajwańskich grafików książka, zawierająca przypowieści z życia Buddy i wielkich nauczycieli buddyzmu, takich jak Ananda, Subhuti czy Nagardżuna.

Kim był Budda? Czym jest prawdziwa równość? W czym może pomóc medytacja? Czy posiadłeś sztukę obserwacji? W pierwszym tomie serii pt.: Indyjskie korzenie znajdziecie odpowiedzi na te pytania w postaci pięknie ilustrowanych przypowieści z życia pierwszych nauczycieli jednej z czterech wielkich religii świata, buddyzmu. Budda, Ananda czy Subhuti żyli w Indiach kilka wieków przed naszą erą, nauczając współczucia, odpowiedzialności, życzliwości, pogody ducha, odwagi, wytrwałości… Mamy nadzieję, że ich historie zainspirują Was i Wasze dzieci do odkrycia pokładów wewnętrznego dobra, tkwiących głęboko w każdym z nas.

W przygotowaniu cztery kolejne pozycje: Pierwsi patriarchowie zen, Złoty wiek dynastii Tang, Odrodzenie oraz Tybet, Korea, Japonia. Każda z barwnie ilustrowanych historii przedstawia cechę charakteru, wartość lub aspekt praktyki buddyjskiej, taki jak np. cierpliwość, delikatność, szerokie horyzonty, radość życia czy naturalność, zobrazowaną życiem jednego z wielkich mistrzów. W wyselekcjonowanej kolekcji znajdują się zarówno słynne opowieści, jak i nieznane anegdoty, jednak są one zawsze niezwykle inspirujące. Historie zostały chronologicznie podzielone na pięć tomów po 10-12 opowiadań każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *