Cascarilla – kubański puder do twarzy. DIY


Cascarilla - kubański puder do twarzy

Wiele kobiet wciąż marzy o jasnej, bladej cerze. W tym celu Japonki nakładają na twarz sproszkowane perły, gejsze sproszkowany ryż, a Kubanki… cascarilla czyli sproszkowane skorupki jajek. Cascarilla ma dla nich znaczenie nie tylko upiększające ale również magiczne i ochronne.

Proszek cascarilla (wym. kaskareeya) pochodzi z tradycji Hoodoo (magii ludowej), a jej głównym i jedynym składnikiem jest sproszkowana skorupa jaja. Może być biała lub brązowa.

Biała cascarilla

Oczyść skorupki jaja, zdejmij błonkę wyściełającą ich wnętrza i pozwól im wyschnąć (żółtko i białka jaj pozostaw jako ofiarę dla duchów, które cię ochronią; jeśli masz ochotę, możesz zrobić ciasto ofiarne dla nich). Włóż wysuszone skorupki do moździerza i potłucz. Następnie zmiel je na drobny proszek, używając młynka do kawy lub miksera. Twój proszek jest gotowy.

Brązowa cascarilla

Oczyść skorupki jaja jak poprzednio i opiekaj w piekarniku w niskiej temperaturze, aż staną się brązowe. Dalej postępuj jak wyżej – zmieli je na drobny proszek.

Cascarilla można nie tylko przypudrować nosek, ale również dodawać do jedzenia. W skorupce jajka występuje 25 minerałów, głównie sole wapnia, ale również selen, miedź, cynk, molibden, siarka czy krzem. Co więcej, skorupki jajek prawie nie zawierają szkodliwych metali ciężkich, takich jak kadm, ołów czy wanad, którymi często obarczone są naturalne preparaty bogate w wapń. Pewnie cię zaciekawi, że spożywanie cascarilla zapobiega łamliwości włosów i paznokci, wspomaga regenerację skóry, a także wspomaga odchudzanie! A do czego jeszcze cascarilla służy Kubankom?

Ochrona domu

Weź szczyptę proszku cascarilla i poproś o błogosławieństwo domu i jego mieszkańców. Wydmuchaj proszek w powietrze. Powtarzaj rytuał we wszystkich pokojach – pamiętaj, aby zrobić to samo w martwych punktach: strychy, piwnice itp. Aby dodatkowo zwiększyć ochronę, posyp proszkiem cascarilla każdy z rogów pokoju, a następnie usyp okrąg wokół domu. Jest to jedna z najstarszych znanych magicznych praktyk chroniących dom!

Ochrona osobista

Przez 7 dni (lub dłużej w razie potrzeby) codziennie rano nakładaj proszek cascarilla na dłonie i pudruj głowę od twarzy aż do potylicy. Jeśli wymagana jest dodatkowa ochrona, dodaj trochę proszku do każdej czakry zarówno z przodu, jak i z tyłu ciała, uszczelnij proces, pudrując podeszwy stóp. Zamknij oczy i wizualizuj promienną tarczę Boskiego światła w kształcie jajka, pokrywającą twoje ciało i aurę. Noś fiolkę proszku zawsze ze sobą w celu ochrony.

Odwracanie pecha

Porządnie wysprzątaj swój dom, a następnie umyj podłogi specjalnie przygotowanym płynem. Zalej wrzącą wodą liście mięty pieprzowej i zaparzaj przez 5-10 minut. Dodaj 13 kropel olejku herbacianego, 13 łyżek soli i 3 łyżki proszku cascarilla.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata, Marta Marakchi, książka

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *