Dziewczynki w trampkach nie idą do nieba? Dziewczynki w trampkach idą gdzie chcą!


Dziewczynka w trampkach

A jednak można zrobić dobry film bez epatowania krwią i wyrzucania milionów na efekty specjalne… Od 7 czerwca w kinach studyjnych w Polsce! Wreszcie COŚ!

Dziewczynka w trampkach to opowieść o 10-latce z Arabii Saudyjskiej. Wadjda mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze – ma to jakoby zagrażać ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu.

Dla zachęty dodam jeszcze tylko, że film wyreżyserowała kobieta – urodzona w Arabii Saudyjskiej Haifaa Al-Mansour, gdzie nie ma bodaj jednego kina. Ale skoro dziewczynkom nie wypada tam jeździć na rowerze i nie wolno prowadzić aut, to podejrzewam, że kręcenie filmów, zwłaszcza o takiej tematyce, też nie jest mile widziane. Tym bardziej chapeau bas! Gońcie do kin, kto może…

A oto i zwiastun tego dzieła (z napisami PL):

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *