Francuskie animacje rulez! TOP 10


francuskie animacje

Francuzi królują zarówno w produkcjach krótkometrażowych, jak i długometrażowych. Triumf, jaki przyniosło im “Les Triplettes de Belleville” (“Trio z Belleville”), wciąż trwa…

Tytuły linkują do filmików. Miłego oglądania. Gwarantuję, że będzie cudownie, ekstatycznie, mistycznie!

1. Trois petits points

Film “Trois petits points” stworzyła szóstka studentów francuskiej szkoły Gobelins: Lucrèce Andreae, Alice Dieudonne, Tracy Nowocien, Floriana Parrot, Ornélie Prioul i Rémy’ego Schapemana.

2. Mon(s)tre

“Mon(s)tre” to gra słów. Montre to zegarek, który nagle zmienia się w potwora (monstre). To dzieło piątki francuskich studentów: Geoffroia Ridela, Anthony’ego Le Saouta, Daphne Parrot, Yanna Poyaca i Charlesa Schnecka. Film powstał w 2008 roku, w zaledwie piętnaście dni.

3. Apres la Pluie (Po deszczu)

Autorami “Après la Pluie” są absolwenci francuskiej szkoły sztuk wizualnych Gobelins: Charles-André Lefebvre, Manuel Tanon-Tchi, Louis Tardivier, Sébastien Vovau i Emmanuelle Walker.

4. Café Allongé

“Café Allongé” to niemalże magiczne dzieło małego, niezależnego studio produkcyjnego KawAnimation.

5. Replay

Kolejny studencki film z Francji (tym razem stworzony przez absolwentów szkoły ESMA).

6. Dans la tete (W głowę)

“Dans la tete” to animacja stworzona przez studentów słynnej Szkoły Wyższej Zawodów Artystycznych ESMA w Montpellier. Opowiada historię pewnego żołnierza, który po śmierci ma kłopoty z dostaniem się do nieba…

7. Cable

“Cable” to efekt 2-letniej pracy francuskiego rzeźbiarza Remiego Gamietta. Samotna kobieta włamuje się do stalowej twierdzy, by odnaleźć trójkę porwanych dziewczynek?

8. Le magasin des suicides (Sklepik dla samobójców)

“Le magasin des suicides” jest animowanym debiutem znanego francuskiego twórcy – Patrice’a Leconte’a (“Dziewczyna na moście”, “Mąż fryzjerki”). Scenariusz powstał na podstawie powieści Jeana Teulé’a.
Bohaterowie tej animacji prowadzą rodzinny biznes w pewnym bardzo ponurym miasteczku. Sprzedają przedmioty pomocne w popełnieniu samobójstwa. Ale ich rodzina niespodziewanie się powiększy, a nowy członek okaże się być bardzo radosnym dzieckiem. Co z tego wyniknie?

9. Oceansize

“Oceansize” to efekt dziesięciu miesięcy pracy czwórki francuskich studentów. Opowiada o pracownikach futurystycznej platformy wiertniczej, którzy niespodziewanie natykają się na coś więcej niż tylko ropę naftową…

10. Fard (Makijaż)

“Fard” to dzieło Luisa Briceno i Davida Alaponta. Jeden z tych filmów, które zapadają w pamięci.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *