God’s Own Junkyard. Las Vegas na obrzeżach Londynu


God's Own Junkyard, Walthamstow (Fot. Paul Hudson / Flickr)

Jeśli szukasz czegoś, co rozjaśni twoje życie, nie szukaj dalej. God’s Own Junkyard to psychodeliczny Neon Paradise, ukryty w skromnym magazynie w najciemniejszym zakamarku Walthamstow w Londynie

Historia God’s Own Junkyard jest fascynująca. Jego właściciel Chris Bracey (znany jako Neon Man), zaczynał od neonów na klubach nocnych ze striptizem i burdelach Soho. Wkrótce jego talent został zauważony i doceniony przez Hollywood. Neon Man zaczął tworzyć neonowe rekwizyty dla znanych reżyserów, takich jak Stanley Kubrick, Tim Burton i Christopher Nolan.


Dlatego znajdziecie tu mnóstwo dawnych rekwizytów filmowych, ale nie tylko. Również posągi religijne, kule disco i znaki retro pną się po ścianach i piętrzą na podłodze. Poważnie, znajdziesz tu wszystko… zarówno na sprzedaż, jak na wynajem (przykładowa cena za wynajęcie neonu Love Dust na tydzień to 130 £), a także na ogling (jako uciecha dla oka). Eksponaty tanie niestety nie są, ale przecież jakoś muszą zapłacić rachunek za energię elektryczną!

Można tam przebywać godzinami, przekopując się przez tonę neonowych błyskotek. Dlatego na wypadek gdybyś zgłodniał, God’s Own Junkyard prowadzi własną kawiarnię o nazwie The Rolling Scones. Bar w restauracji Wild Card Brewery znajduje się po drugiej stronie dziedzińca.

God's Own Junkyard, Walthamstow (Fot. Paul Hudson / Flickr)
God’s Own Junkyard, Walthamstow (Fot. Paul Hudson / Flickr)

Lokalizacja: Unit 12, Ravenswood Industrial Estate, Shernhall Street, Walthamstow, E17 9HQ. Najbliższa stacja to Walthamstow Central. Zobacz Google Maps.

Godziny otwarcia: Piątki i soboty od 11 do 21, niedziele od 11 do 18. Kawiarnia Rolling Scones otwarta jest przez cały weekend.

Opłaty: Wejście jest bezpłatne, ale aby odejść z neonem trzeba będzie utopić większą sumę…

Więcej informacji: Odwiedź ich stronę internetową.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *