Japonki nie tyją i się nie starzeją. Poznaj ich sekrety


Japonki nie tyją i się nie starzeją

Jest taki kraj, w którym kobiety żyją dłużej, niż gdziekolwiek indziej na ziemi. Wskaźnik otyłości jest tam najniższy spośród wszystkich krajów rozwiniętych. Czterdziestoletnie panie wyglądają tam tak, jak gdyby miały dwadzieścia lat. To kraj, w którym kobiety mogą cieszyć się jedną z najsmaczniejszych kuchni świata, a jednak wskaźnik otyłości wynosi u nich zaledwie 3 proc., co stanowi 1/3 wskaźnika otyłości Francuzek i mniej niż 1/10 u Amerykanek. To zarazem wysoko uprzemysłowiony kraj, który stanowi potęgę gospodarczą na świecie. Ten kraj to Japonia. I warto wiedzieć, dlaczego dzieje się tam coś niezwykłego.

„Japonki nie tyją i się nie starzeją” autorstwa Naomi Moriyama to nie książka z poradami dietetycznymi ani o tym, jak przyrządzać sushi. To wprowadzenie do zupełnie nowego sposobu jedzenia w domu – gotowania w stylu japońskim, a to, co jedzą japońskie rodziny jest inne i o wiele prostsze, niż możesz się spodziewać. Autorka, korzystając z przepisów swojej matki Chizuko, sprawnie i z wdziękiem wprowadza czytelników w tajniki zdrowego jedzenia, zdradzając jednocześnie wiele tradycyjnych sekretów zdrowia i urody Japonek. Albowiem japońskie kobiety jedzą bardzo smacznie i zdrowo, bez liczenia kalorii i bez poczucia winy. Znają również tajemnicę związku natury i kulinarnej mądrości. Japonia jest krajem najzdrowszych ludzi na świecie!

Książka ta pokazuje odkrycia ekspertów z zakresu długości życia oraz otyłości, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tego, w jaki sposób zwyczaje żywieniowe Japończyków wpływają na ich dobre zdrowie. Polecamy!

Tagi: , , ,

One Reply to “Japonki nie tyją i się nie starzeją. Poznaj ich sekrety”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *