Marokańska odżywka do rzęs z pestek. DIY


marokańskie kosmetyki naturalne, domowe przepisy diy na kosmetyki, arabskie rytuały piękna, odżywka do rzęs

Palma daktylowa to arabski odpowiednik naszego „drzewa życia”, symbol bogactwa i boży dar dla ludzi. W czasach przedmuzułmańskich palma była uznawana za jedno ze świętych drzew. Podobnym szacunkiem w islamie cieszą się tylko oliwki i figi. Nic więc dziwnego, że Marokanki starają się wykorzystać ich owoce do ostatniej pesteczki…

Do przygotowania marokańskiej odżywki do brwi i rzęs potrzebne nam będą 3 pestki daktyli i 3 pestki oliwek. Aby je zdobyć, najpierw zjadamy kilka świeżych lub suszonych daktyli, które są smaczniejsze i zdrowsze od cukierków. Na koniec zakąszamy oliwkami 🙂 Zdobyte w ten sposób pesteczki opalamy na ogniu, aż całkiem sczernieją i blendujemy na proszek. Możecie najpierw je pokruszyć młotkiem, żeby blender łatwiej sobie z nimi poradził. Powstały proszek łączymy z olejem rycynowym i nakładamy na rzęsy i brwi szczoteczką do zębów codziennie przed pójściem spać.

Co trzy tygodnie wyrzucamy resztę odżywki albo zużywamy na włosy i przygotowujemy nową odżywkę.

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata
Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *