Mocz wielbłąda dla zdrowia i urody. Ambrozja Beduinów


Mocz wielbłąda, Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata (Fot. Pixabay)

Wśród zalecanych przez islam najlepszych substancji leczniczych i kosmetycznych znalazł się mocz wielbłąda. Hadisy przytaczają opowieść o tym, jak Prorok Mahomet zalecił ludziom, którym nie służył klimat Medyny, picie mleka i moczu wielbłądów. Mieli oni natychmiast wyzdrowieć [al-Bukhari (2855) i Muslim (1671)]…

Mieszkańcy Półwyspu Arabskiego i Afryki od niepamiętnych czasów piją mocz wielbłądzi dla kurażu, a także używają go jako szamponu i toniku do twarzy. Fryzjerzy leczą nim łysienie, a lekarze zalecają pacjentom jako kurację antyrakową. Zespół naukowców z Uniwersytetu Króla Abdulaziza w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej odkrył w moczu wielbłąda substancję o nazwie PMF701, która zwalcza komórki nowotworowe, a także wykazał, że mleko i mocz wielbłąda skutecznie leczą atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. W świecie medycznym nie brakuje jednak również przeciwników tej kontrowersyjnej terapii. Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega przed piciem surowego mleka i moczu wielbłądów, w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się MERS, czyli bliskowschodniego zespołu niewydolności oddechowej.

Najbardziej zbawiennym moczem jest mocz wielbłądów Beduinów, które zwane są Nadżiib. A szczególnie ceniona jest uryna wielbłądzich dziewic, ze względu na swój delikatny smak i silne działanie lecznicze. Nie jest to drogi specyfik, ale nie posiada też walorów smakowych czy zapachowych. Wręcz przeciwnie…

Mocz wielbłąda dla zdrowia

Mocz wielbłądzi zawiera duże ilości potasu, białek oraz małe ilości kwasu moczowego, sodu i keratyny. Wywiera zabójczy efekt na drobnoustroje chorobotwórcze, bakterie i wirusy. Skutecznie leczy niektóre choroby układu pokarmowego. Działa jak lek moczopędny o powolnym działaniu, lecz nie narusza zasobów potasu i innych soli jak robią inne tego typu leki, ponieważ zawiera on wysoki poziom potasu i białek. Zawiera pewną ilość czynników leczniczych, jak antybiotyki (bakterie w nim obecne, sole oraz mocznik). Wielbłąd posiada system odpornościowy dobrze wyposażony do zwalczania grzybów, bakterii i wirusów, ponieważ zawiera przeciwciała. Mocz wielbłądzi może być również źródłem leku przeciw dolegliwościom brzusznym, szczególnie tych dotyczących żołądka i jelit, jak również przeciw astmie.

Mocz wielbłąda dla urody

Wielbłądzi mocz jest skutecznym lekiem w przypadku różnych chorób skóry, jak trądzik, egzema, poparzenia, grzybica, ropień i wrzody. Dodaje również blasku i gęstości włosom oraz pomaga pozbyć się łupieżu. Beduinki chętnie nakładają go na włosy, aby przyspieszyć ich porost i rozjaśnić kolor.

Co kraj, to obyczaj. W Indiach popularnym kosmetykiem jest natomiast uryna krowy…

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych”.

wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata
Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *