Tybetańskie mumio. Intensywnie odmładzająca krew gór


Mumio shilajit himalajskie, co to jest mumio

Wysoko w górach Tybetu kryje się cenniejszy od złota wytwór natury, o wszechstronnych właściwościach leczniczych – mumio. Wielu lekarzy uważa, że mumio przyćmiewa nawet słynny żeń-szeń. Suplementy diety zawierają zwykle od 3 do 8 składników chemicznych. Mumio ma ich aż 65! A wszystkie wyselekcjonowała sama natura!

Lecznicze właściwości mumio odkryli 5 tys. lat temu starożytni mieszkańcy Himalajów, podglądając ranną zwierzynę, która wracała do sił w pobliżu skał. Antyseptyczne właściwości mumio wychwalał już sam Arystoteles, a Awicenna polecał je na złamania kości, stany zapalne i migreny. Dawniej specyfik ten importowano z Chin, Indii i Mongolii, a ze względu na jego drogocenność, leczono nim wyłącznie władców. Do dziś mumio znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej (wzmacnia organizm, chroni kości, poprawia pracę trzustki i tarczycy oraz układu pokarmowego, leczy wszelkie bóle, zawroty głowy, anginę, kaszel, katar, paradontozę, ropiejące rany, czyraki, egzemy, astmę i boreliozę oraz wiele innych chorób). Jego skuteczność została potwierdzona naukowo w rosyjskich i indyjskich laboratoriach!

Co to jest mumio?

Mumio shilajit himalajskie jest mieszaniną związków organicznych i nieorganicznych. Przypuszczalnie powstaje wskutek obumierania materii organicznej – alg, roślin czy porostów w szczelinach skalnych albo stanowi pozostałość po wybuchach wulkanów. Dlatego w jego składzie znajdziemy liczne komponenty archaicznych roślin, makro- i mikroelementy oraz pierwiastki (potas, sód, fosfor, chrom, wapń, żelazo, siarka, cynk, kobalt, mangan, selen, fluor i molibden), witaminy z grupy B, witaminę A, aminokwasy, kwasy organiczne, olejki eteryczne, jad pszczeli i żywice. W Birmie mumio nazywane bywa też „krwią góry”, w Mongolii i Tybecie „sokiem skały”, a na Syberii – „kamiennym olejem”. Sama nazwa „mumio” pochodzi z greckiego i oznacza „ochraniający, oczyszczający”.

Kiedy sięgnąć po mumio?

Mumio działa wzmacniająco na układ kostny, przyspiesza regenerację po złamaniach, a także wspomaga leczenie osteoporozy. To wszystko dzięki zawartym w nim kwasom próchniczym (kwas fulwowy pobudza komórki do syntezy związków wapnia w kościach). Również samo mumio jest bogatym źródłem wapnia i fosforu, z których zbudowane są nasze kości. Dzięki zawartości antyoksydacyjnych kwasów próchniczych, mumio obniża także poziom cukru we krwi i chroni trzustkę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zaleca się również stosowanie mumio w leczeniu hemoroidów (zmniejsza krwawienie, ból i świąd ustępują, odbudowuje śluzówkę i zapobiega stanom zapalnym). Mumio uzupełnia również niedobory minerałów i witamin, wspomaga ich przyswajanie, poprawia odporność i całość procesów biochemicznych zachodzących w naszym organizmie.

Jak wybrać prawdziwe mumio?

Konsystencją mumio przypomina gęstą, ciemnobrązową smołę w postaci kryształków podobnych do żywicy. Ma również charakterystyczny, „smolisty” zapach i gorzki smak. Niestety, na rynku aż roi się od nędznych imitacji tego specyfiku. Pełnowartościowe mumio po podgrzaniu w ciepłej wodzie powinno się rozpuszczać.

To prawdziwe, pełnowartościowe mumio jest dostępne w naszym sklepie w postaci suplementu, a także balsamu.

Jak stosować mumio?

Mumio dostępne jest w formie tabletek, proszków, roztworów wodnych o różnym stężeniu (do picia), czopków do leczenia hemoroidów oraz maści czy kompresów na rany, stłuczenia, zwichnięcia i zmiany skórne (roztwór 0,6 g mumio na 2 łyżki przegotowanej wody).

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *