Nowozelandzki Kumerahou. Najbardziej naturalne mydło na świecie


sekrety urody Aborygenek, australijskie kosmetyki naturalne, herbata, jezioro, Australia, jak kobiety z różnych stron świata dbają o urodę

Pochodzący z Nowej Zelandii Kumerahou jest najbardziej naturalnym mydłem na świecie. Liście i kwiaty krzewu Kumerahou zawierają naturalne środki pieniące i po pocieraniu tworzą naturalną pianę do delikatnego i skutecznego oczyszczania.

Kumerahou to krzew osiągający wysokość do 3 metrów i porastający północną część Wyspy Aotearoa (czyli „kraju białej chmury”, jak Maorysi nazywają Nową Zelandię). Jego nazwa prawdopodobnie pochodzi od atrakcyjnych, kremowo-żółtych kwiatów tej rośliny, pojawiających się wczesną wiosną. Obecność saponin w tkance roślinnej stanowi mechanizm obronny, wykazują one korzystne właściwości na skórę i pomagają zwalczać łupież. Produkty zawierające ten składnik mają silne działanie przeciwbakteryjne i łagodzące. Kwiaty i liście ekstrakcyjne zbierane są ręcznie i przygotowuje się z nich napar.

W tradycyjnej maoryskiej medycynie Kumerahou był stosowany w leczeniu schorzeń oskrzeli i nerek. Liście i kwiaty Kumerahou były używane jako okłady na rany i wysypki. Płyn wyprodukowany z Kumerahou był również stosowany w kąpieli, nie tylko jako substytut mydła, ale także ze względu na kojące właściwości zmiękczające, prawdopodobnie również w dużej mierze dzięki saponinom. To alternatywa dla niebezpiecznych środków powierzchniowo czynnych, takich jak SLS, które usuwają tłuste substancje z powierzchni skóry. Maść zrobiona z Kumerahou była wiele lat temu sprzedana na raka skóry. 

Fascynują Cię rytuały piękna z różnych stron świata? Chcesz wiedzieć, jak dbają o urodę kobiety w innych krajach? Jak Indianki powiększały sobie biusty i depilowały nogi? Czym Aborygenki walczyły z cellulitem, rozstępami i zmarszczkami? Czy meksykański masaż kaktusem boli? Kup naszą „Wielką Księgę Kosmetyków Naturalnych„.

wielka księga kosmetyków naturalnych, rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata
Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *