Shining Lights Dolls. Kolekcja laleczek Matki Bożej z różnych stron świata


The Virgin Mary Around the World, zabawki chrześcijańskie, dzieci

Artystka Chantal Baros z Chicago poszukiwała niedrogiej i ciekawej zabawki katolickiej dla swoich siostrzeńców. Niestety nic nie znalazła… ale potrzeba matką wynalazku, więc tak oto narodziła się kolekcja laleczek Shining Lights Dolls.

Our Lady of Aparecida, Brazil
Our Lady of Aparecida, Brazil
Our Lady of China
Our Lady of China

Chantal zaczęła od tworzenia lalek opartych na wizerunkach Maryi – Matki Bożej z Lourdes, naszej rodzimej Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Bożej z Knock, Matki Bożej Fatimskiej i Matki Bożej z Guadalupe. Pierwsza lalka – Our Lady of Guadalupe, mimo upływu lat wciąż pozostaje bestsellerem. W sumie powstało 11 figurek samej Maryi i wiele innych figurek świętych (między innymi Ojca Pio, św. Józefa, św. Teresy z Lisieux, św. Mikołaja i św. Patryka). Wszystkie są wykonane z rotocastowego winylu, mają około 3,5 cala wysokości i są wyposażone we wkładkę z biografią Marii lub świętej/świętego wraz z modlitwą i innymi informacjami. Wszystkie lalki zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa dla dzieci od 0 wzwyż, toteż mogą być sposobem nauczania dzieci o wierze już od najmłodszych lat. Dodatkowo lalki nie psują się i są łatwe do czyszczenia.

– Myślę, że to otwiera drzwi do wiary i zaszczepia w dzieciach miłość do Boga już od najmłodszego wieku, ponieważ myślę, że wszyscy pamiętamy nasze ulubione zabawki z dzieciństwa – powiedziała artystka. – Dostają one specjalne miejsce w naszym sercu.

Baros Wilson ukończyła School of the Art Institute w Chicago, gdzie kształciła się na malarza olejnego. Musiała więc nauczyć się tworzenia lalek od podstaw. Musiała opanować program do projektowania graficznego, aby je stworzyć. Następnie musiała znaleźć fabrykę, która by je zrobiła.

– Nie wiedziałam, co robię. Jestem malarką olejną. Nie miałem doświadczenia w tworzeniu zabawek – powiedziała.

Our Lady of Charity of Cuba
Our Lady of Charity of Cuba

Ale miała już doświadczenie w łączeniu wiary i sztuki.

– Po prostu kocham wszystko, co związane z katolicyzmem. Dlatego zawsze szukam sposobów, aby włączyć moją wiarę do mojej sztuki – powiedział Baros Wilson.

Wilson znalazła w Chinach fabrykę produkującą lalki, wkładki i opakowania. Aby spełnić swoje marzenie, musiała pozyczyć na start 50.000 $. W ciągu półtora roku, odkąd założyła firmę, Baros Wilson sprzedał ponad 5 tys. lalek i odzyskała zainwestowane pieniądze. Amazon.com, katolickie Company.com i ponad 100 katolickich sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie sprzedają Lśniące Jasne Lalki. 10 proc. wszystkich zysków trafia do różnych katolickich organizacji charytatywnych.

Baros Wilson bardzo dbała aby grafika była wierna oryginałowi.

– Uważamy aby nie zrobić czegoś, co mogłoby się okazać brakiem szacunku lub nie byłoby autentyczne w świetle nauk Kościoła. Wszystkie modlitwy i historie są zgodne z Magisterium – powiedziała Baros Wilson.

Nawet objawienia maryjne, które wybrała dla swoich lalek Marii, są zatwierdzone przez Kościół.

Figurki, kartki upominkowe, książeczkę, kolorowankę i inne pomoce katechetyczne artystki znajdziesz na stronie www.shininglightdolls.com.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *