Skin. Linia cielistych hijabów dla wszystkich karnacji i… płci


Habiba Da Silva, moda muzułmańska, hijab

22-letnia blogerka modowa i projektantka Habiba Da Silva z Birmingham, stworzyła integracyjną linię hidżabów o nazwie Skin, która ma uwzględnieniać wszystkie odcienie karnacji i rasy. Jest symbolem zacierania granic między kulturami i łamania ograniczeń.

Da Silva sama jest owocem połączenia dwóch kultur – libańskiej i brazylijskiej. – Od zawsze interesowały mnie różne kultury, gdyż sama jestem ich połączeniem. To zawsze mnie pasjonowało. – mówiła w wywiadach. – Chciałam zrobić coś, co połączyłoby te wszystkie kuptury w jedną, coś ponad podziałami. Chciałam również przełamać tendecję wielu popularnych marek odzieżowych, które zdają się tworzyć tylko z myślą o białej karnacji. Kolor cielisty oznacza jednak dużo więcej odcieni.

Na tegorocznym London Fashion Week Festival wzięło udział mnóstwo modelek o innym niż biały kolorze skóry (I bardzo dobrze!). Przedstawiciele takich marek jak Nubian Skin czy Christian Lauboutin podkreślali w wywiadach potrzebę poszerzenie definicji terminu „cielisty”.  Kolekcja hidżabów blogerki z Birmingham jest właśnie odpowiedzią na ich apel.

Da Silvia zaprojektowała swoje hijaby w różnych cielistych kolorach, tak by pasowały do każdego kolorytu skóry. I odniosła sukces! Sklepy już wyprzedały wszystkie dostępne hidżaby. Jeden kosztował 20 funtów.

Hijaby z kolekcji Skin mogą nosić również mężczyźni, tyle tylko że w nieco innym zastosowaniu. 😉

Habiba Da Silva, moda muzułmańska, hijab

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *