Storytellers

Joanna Wojtarowiczmgr Joanna Wojtarowicz | Etnolog i spec. od edukacji międzykulturowej

Absolwentka antropologii kulturowej i zarządzania międzykulturowego, z bogatym doświadczeniem w pracy z migrantami / uchodźcami oraz w środowisku międzykulturowym.

Jest trenerem międzykulturowym w dziedzinie edukacji globalnej, zwłaszcza praw człowieka, komunikacji międzykulturowej i przeciwdziałania dyskryminacji. Prowadziła międzykulturowe warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem metod interaktywnych i interdyscyplinarnych.

Od ponad 10 lat pracuje jako kierownik i koordynator międzykulturowych projektów, zarówno w organizacjach pozarządowych jak i w instytucjach publicznych (również międzynarodowych).


dr Ewa Sowa-Behtanedr Ewa Sowa-Behtane | Doktor nauk humanistycznych, pedagog – profilaktyk społeczny, socjolog – psychosocjolog rozwoju osobowego, nauczyciel

Autorka książek: „Rodziny wielokulturowe”, „Wartości członków subkultur młodzieżowych” i „Młodzież ponowoczesna”, redaktor naukowy książki „Relacje międzykulturowe” oraz autorka wielu artykułów naukowych.

Członek i prezes Stowarzyszenia Rodzin Wielokulturowych, członek Zespołu Pedagogiki Kultury i Edukacji Międzykulturowej PAN, członek Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, członek Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Międzykulturowej, członek Global Association for Humanities and Social Science Research (GAHSSR).

Pasjonatka krajów Maghrebu.


Marta El Marakchidr Marta El Marakchi | Religioznawca, teolog, dziennikarka

Zawodowo – dr religioznawstwa i owładnięta pisaniem dziennikarka ogólnopolskich mediów (co czasami pozwala jej łączyć pasję pisania, fotografowania i podróżowania z pracą). Swoją przygodę z mediami zaczynała od „Super Expressu”, następnie jako redaktorka działu „Zdrowie i nauka” w „Fakcie”, a na serwisach internetowych Agory kończąc. Założycielka portalu kulturoznawczego MultiCultiClub.pl, autorka strony kosmetykinaturalne. organicvillage.pl oraz książki „Wielka Księga Kosmetyków Naturalnych. Rytuały piękna i sekretne receptury z różnych stron świata„.

Prywatnie – Matka Polka na emigracji, żona Marokańczyka, wielbicielka starych wiatraków i marabutów, zaklinaczka młodości, pasjonatka i propagatorka dzikich kosmetyków i naturalnej pielęgnacji – od strony naukowej, etnograficznej i turystycznej.

Współpracownicy:

mgr Natalia Rani Junik | Kulturoznawca, fotograf

Osoba bezgranicznie oddana sztuce. Absolwentka kulturoznawstwa. Fotografia i miłość do kultury arabskiej grają pierwsze skrzypce w jej życiu. To dzięki tym dziedzinom jest w stanie w jakikolwiek sposób egzystować. Poprzez „zatrzymywanie” ulotnych chwil na stopklatkach stara się wyrażać siebie. Motywy oniryczne to jedna z najważniejszych części tworzących jej pasję – to właśnie dzięki snom powstało wiele fotografii. Zajmuje się tworzeniem teatru w fotografii. Arabistyka to natomiast coś, dzięki czemu jej spojrzenie na rzeczywistość mieni się we wszelkich barwach. Prowadzi bloga fotograficznego – www.ranijunik.blogspot.co.uk

1 thought on “Storytellers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *