Widad Lutah o seksie w nikabie. Czyli seksporadnik dla muzułmanów


Widad Lutah, seks, sex, islam, muzułmanie

Chociaż Widad Lutah – autorka poradnika seksualnego dla muzułmańskich małżonków pt. Top secret ściśle trzyma się zaleceń szariatu i Koranu, to jej książka wywołała w 2009 r. burzę w środowiskach islamskich. Chociażby dlatego warto znać tę pozycję.

Top Secret: Seksualny przewodnik dla małżonków, Widad Lutah
Top Secret: Seksualny przewodnik dla małżonków, Widad Lutah

Lutah urodziła się jako jedno z dziewięciorga dzieci niepiśmiennego sprzedawcy wody. Sama bardzo wcześnie wyszła za mąż. Mimo to, udało jej się skończyć studia prawnicze, po których zaczęła pracę w więzieniu, a potem w pierwszej w Dubaju poradni małżeńskiej. Skąd pomysł na muzułmański poradnik seksualny? Wszystko zaczęło się w 2006 roku, od wywiadu, jakiego Lutah udzieliła telewizji Al-Arabija. Po emisji programu wiele kobiet zgłaszało się do niej ze swoimi problemami małżeńskimi, gdyż widziały w niej osobę, z którą mogą otwarcie rozmawiać o seksie. Wydanie książki nie było jednak łatwe. Ministerstwo sprawiedliwości, w którym autorka do dziś pracuje, odmówiło opublikowania Top secret. Widad Lutah wydała więc książkę własnymi siłami i odniosła sukces. Publikacja stała się bestsellerem i została przetłumaczona na język angielski.

Zanim Lutah wydała swoją książkę, uzyskała aprobatę od wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejka Muhammada ibn Raszida al-Maktuma, który mianował ją doradcą rodzinnym w sądzie (jako pierwszą i jedyną do tej pory kobietę). Imam Dubaju też był przychylny, gdyż nie dopatrzył się w publikacji niczego zdrożnego (wręcz przeciwnie), ale ostrzegł, że Top secret może spotkać się z niezrozumieniem w społeczności islamskiej. I tak się właśnie stało w Arabii Saudyjskiej, gdzie książka została ocenzurowana a autorkę oskarżono o bluźnierstwo i grożono jej śmiercią.

Książka porusza tematy związane z pożyciem intymnym małżonków – czy wolno im się razem kąpać, czy wolno im całować wszystkie części ciała, czy wolno im uprawiać seks analny? Itp., itd. Wbrew obiegowej opinii, Widad Lutah nie przełamała żadnego tabu wśród muzułmanów (jak szumnie obwieszczają media) bo rozmowy o seksie nie są w islamie zakazane. Ani nawet sam seks, z wyjątkiem seksu pozamałżeńskiego. Najwyraźniej doszło tu do pomylenia pojęć, ale podejrzewam, że zabieg był celowy i stanowił on część przemyślanej kampanii marketingowej. Do przełamania tabu dopiero może dojść, gdyż Lutah planuje wydanie kolejnej książki. Publikacja o stosunkach homoseksualnych trafiła już do rządowej cenzury, czyli do szejka i imama, a także czeka na aprobatę premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Autorka planuje także wydanie całej serii o edukacji seksualnej dla wszystkich grup wiekowych, zaczynając od przedszkolaków.

Tagi: , , , ,

One Reply to “Widad Lutah o seksie w nikabie. Czyli seksporadnik dla muzułmanów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *